Jak wybrać odpowiednią prostownicę do włosów

Jak wybrać odpowiednią prostownicę do włosów?

Jednym z ważniejszych kwestii dotyczących pielęgnacji włosów w przypadku każdej kobiety jest pytanie jak wybrać odpowiednią prostownicę do włosów?. Od wyboru odpowiedniej prostownicy do włosów zależy bowiem nie tylko ich wygląd, ale także zdrowie: wybór niewłaściwego narzędzie może poskutkować poważnym uszkodzeniem wewnętrznej struktury włosów, co jest schorzeniem, którego leczenie bardzo często trwa długie miesiące.

Wybór w zakresie prostownicy do włosów musi każdorazowo być uwarunkowany indywidualnymi predyspozycjami użytkowniczki. Cena oczywiście nie jest pozbawiona znaczenia, jednak w żadnym razie nie powinna ona stanowić głównego kryterium.

Jak wybrać odpowiednią prostownicę do włosów?

Pierwszą zasadą, o której już zresztą wspominaliśmy, jest to, że pod żadnym pozorem nie należy starać się za wszelką cenę oszczędzać na prostownicy. Tani sprzęt przeważnie cechuje się niską jakością: nawet jeżeli z początku wydaje się funkcjonować poprawnie, z czasem jego działanie może stać się po prostu szkodliwe dla zdrowia naszych włosów.

Nie wspominając już o tym, że w przypadku tanich modeli prostownic do włosów często zdarzają się tzw. awarie krytyczne, czyli prostownica po prostu przestaje działać w konsekwencji czego musimy kupić nowy sprzęt. Oczywiście, oprócz tego tani sprzęt przede wszystkim nie jest w stanie zapewnić uzyskania oczekiwanego efektu estetycznego.

Kolejną istotną kwestię dotyczącą pytania „jak wybrać odpowiednią prostownicę do włosów?”, stanowi dopasowanie typu prostownicy do naszych potrzeb a także typu naszych włosów. Jeżeli mamy kręcone włosy, prostownica będzie musiała „wykonać” znacznie trudniejszą pracę, niż w przypadku właścicielek włosów prostych, potrzebujących prostownicy jedynie do ich wygładzania.

Jeżeli więc należymy do tej grupy kobiet, które natura obdarzyła kręconymi włosami, prostownica z jakiej będziemy korzystać musi być w stanie zapewnić naszym włosom nie tylko odpowiedni efekt stylizacyjny, ale przede wszystkim efektywną ochronę.

Podstawowe typy prostownic

Dostępne modele prostownic do włosów można podzielić według kilku różnych rodzajów kryteriów. Jednym z istotniejszych kryteriów jest gatunek płytek, które zostały użyte przez producenta prostownicy. To właśnie płytki(a dokładniej mówiąc ich powłoka), mają bezpośredni kontakt z naszymi włosami. Płytki w prostownicy do włosów mogą być teflonowe, ceramiczne, tytanowe, diamentowe a także wykonane z turmalin.

Dla właścicielek włosów kręconych, grubych lub szorstkich najlepszym rozwiązaniem będą prostownice wyposażone w płytki tytanowe, diamentowe lub wykonane z turmalin. Tytan to najtańsza z tych trzech opcji: jest trwały, odporny i równomiernie się nagrzewa, dzięki czemu stosunkowo dobrze sprawdza się w przypadku włosów kręconych. Jeżeli jednak nasze włosy oprócz tego są również szorstkie i mają tendencje do przesuszania się, lepszym rozwiązaniem będzie prostownica wyposażona w płytki diamentowe a zwłaszcza w płytki wykonane z turmalin.

Te ostatnie nie tylko doskonale prostują i wygładzają włosy: dzięki wytwarzaniu jonów ujemnych turmaliny zamykają łuskę włosa, dzięki czemu proces prostowania jest znacznie bezpieczniejszy i bardziej efektywny. Dzięki mechanizmowi jonizacji, prostowanie włosów przy użyciu sprzętu wyposażonego w płytki termalinowe jest całkowicie bezpieczne i nie inwazyjne dla ich struktury. 

Dla włosów prostych wystarczy prostownica mniej zaawansowana technologicznie. Tutaj dobrym rozwiązaniem mogą być modele wyposażone w płytki lustrzane: są one bardzo gładkie, dzięki czemu nie tylko dobrze prostują włosy ale również dodają im efektownego połysku.

Na co jeszcze zwracać uwagę kupując prostownicę?

Oprócz wpływu na włosy, znaczenie w przypadku wyboru prostownicy mają oczywiście również takie parametry, jak trwałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne a także szybkość nagrzewania. Dobrą opcją jest także wybór modelu wyposażonego w mechanizm automatycznego wyłączania: dzięki temu unikniemy sytuacji, w której zostawiamy włączoną prostownicę na kilka godzin w domu, co bardzo często kończy się poważną awarią sprzętu. Warto także, aby prostownica była lekka, poręczna i cechowała się możliwie niewielkimi rozmiarami.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij