Depilacja laserowa odbytu

Depilacja laserowa to obecnie jedna z najpopularniejszych metod trwałego usuwania owłosienia. Podjęcie decyzji o wykonywaniu zabiegów depilacji laserowej niesie za sobą wiele korzyści. Dlaczego warto więc podjąć depilację laserową odbytu? Oto wskazówki.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to zabieg charakteryzujący się trwałą skutecznością gładkiej i zadbanej skóry. Depilacja laserowa we Wrocławiu i Warszawie wykorzystuje działanie lasera Mediostar Next Pro – laser diodowy wyposażony w dwie długości wiązki światła (810 i 940 nm). Technologia jaką jest laser Mediostar Next Pro wyposażony jest również w system chłodzenia skóry, a także system ogniskowania TAPER, który do minimum zmniejsza ryzyko wystąpienia skutków obocznych.

Możliwość wykonywania zabiegu trybem smooth pulse, stanowi dodatkową zaletę urządzenia. Dzięki temu depilacja laserowa może być wykonywana w sposób ciągły, bez odrywania głowicy od powierzchni skóry. Zjawisko to przekłada się również na fakt, że zabieg laserowego usuwania owłosienia można przeprowadzić w krótszym czasie.

Skupiona wiązka światła laserowego przenika na głębokość skóry właściwej przyczyniając się do termicznego uszkodzenia struktury odpowiedzialnych za ich wzrost czyli cebulki włosa. W wyniku tego zjawiska dochodzi do samodzielnego wypadania włosów po upływie 10-14 dni od wizyty w salonie. Warto podkreślić, że efekt całkowicie gładkiej skóry gwarantuje wykonanie całej serii zabiegów depilacji laserowej, która obejmuje 6-8 powtórzeń, przeprowadzanych z częstotliwością 4-6 tygodni.

Depilacja laserowa odbytu

Owłosienie w okolicy odbytu to zjawisko naturalne, ponieważ występuje u większości społeczeństwa. Ich nadmiar z kolei może wynikać z zaburzeń gospodarki hormonalnej. Warto podkreślić, że nadmierne owłosienie w okolicach intymnych, a także w okolicach odbytu stanowi źródło dużych kompleksów. Szczególnie dotyczy kobiet, co może prowadzić do zjawiska skrępowania, silnego wstydu, a także osłabienia poziomu libido.

Należy podkreślić, że depilację laserową można wykonywać zarówno w miejscach okolic intymnych, do których należy odbyt.

Depilacja laserowa odbytu odbywa się dokładnie w ten sam sposób co depilacja laserowa bikini, nóg oraz pach. Skoncentrowana wiązka lasera przenika na głębokość cebulek włosa, wychwytując barwnik – melaninę włosa. Energia świetlna w kontakcie ze skórą przekształca się w energię cieplną prowadząc do termicznego uszkadzania struktur odpowiedzialnych za wzrost włosów. Należy zaznaczyć, że zabiegom depilacji laserowej towarzyszy zjawisko selektywnej fototermolizy. Oznacza to, że inne tkanki znajdujące się w obrębie miejsca zabiegowego, nie są poddawane działaniu lasera.

Podsumowanie

Depilacja laserowa odbytu charakteryzuje się takim samym wykonaniem jak depilacja laserowa pach, nóg czy bikini. Trwałe usunięcie włosów z okolic intymnych, do których należy odbyt zapewnia wysoki komfort wpływający na poprawę naszej psychiki, a także przyczynia się do zwiększonej higieny ciała.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij