Totalna biologia – czym jest i jak ją rozumieć

Totalna biologia – czym jest i jak ją rozumieć?

Totalna biologia stanowi stosunkowo nowy nurt, który podejmuje próbę lepszego zrozumienia źródeł chorób niż dotychczas stosowane metody. Istnieje bowiem wiele sytuacji i ludzkich historii, z których jasno wynika, że konwencjonalna medycyna oraz państwowy system służby zdrowia nie znają jeszcze odpowiedzi na cały szereg pytań dotyczących różnych chorób, schorzeń bądź powikłań.

Mnóstwo jednostek chorobowych jest jeszcze nieznanych, a kolejne kosztowne badania nie przynoszą wystarczającej wiedzy, by móc trafnie określić przyczyny oraz dobrać odpowiednie środki zaradcze. Poniższy tekst nie ma jednak na celu krytyki powszechnie stosowanych rozwiązań, a napisano go celem pokazania innej perspektywy w stosunku do powszechnych problemów.

Totalna biologia w praktyce – główne założenia programu

Teoria opracowana przez Claude’a Sabbah’a wskazuje na nieco inne przyczyny chorób i schorzeń niż konwencjonalna medycyna. To główny punkt, który wyróżnia totalną biologię. Choroby w tej koncepcji zawsze stanowią zewnętrzną manifestację głęboko skrywanych konfliktów, lęków i innych silnych, negatywnych emocji. Za ich sprawą człowiek traci równowagę i przeżywa wstrząs.

Niestety jednak, często w takiej sytuacji jak np. śmierć bliskiej osoby ludzie szybko kierują swe kroki do lekarza psychiatry, który przepisuje „magiczną tabletkę”, pozornie uśmierzającą ból i cierpienie. Faktycznie jest to działanie bardzo powierzchowne, ponieważ nieprzepracowane emocje są wówczas zagłuszane, a osoba je przeżywająca traci kontakt z samym sobą. Totalna biologia widzi takie sytuacje jako źródła późniejszych stanów chorobowych – organizmu nie da się bowiem w ten sposób „oszukać”.

Jak totalna biologia w praktyce radzi sobie z chorobami?

Adepci tej koncepcji chętnie sięgają po różne metody alternatywne, nie cieszące się wielkim uznaniem wśród lekarzy medycyny konwencjonalnej. Dźwiękoterapia pozwala wprawić się w stan swego rodzaju transu, uspokoić skołatane emocje, a w połączeniu z treningiem relaksacji mięśniowej pomaga uzyskać spokój, jakiego nie zaznało się od wielu lat. Uczestnicy warsztatów często są zdziwieni tym, jakie efekty daje totalna biologia.

Choroby leczyli oni dotychczas wyłącznie za pomocą farmakoterapii, oddając swój los w pełni w ręce nieznanych ludzi, co do których nie mieli z pewnością pełnego zaufania. Trening oddychania to doświadczenie, które warto sobie zafundować, by w każdej stresującej sytuacji móc szybko odzyskać równowagę. Na co dzień często bowiem nie kontroluje się częstotliwości i głębokości wdechów, co skutkuje niedotlenieniem organizmu oraz stanem niepokoju i zmęczenia.

Totalna biologia dla każdego

Warsztaty, które organizują regularnie zwolennicy koncepcji totalnej biologii, odbywają się według całkiem innych zasad, niż pobyt w placówkach służby zdrowia. Tutaj nacisk położony jest przede wszystkim na absolutną akceptację i zrozumienie każdego z pacjentów. Muszą oni wiedzieć, dlaczego znaleźli się w tym miejscu, oraz móc liczyć na to, że otoczenie pomoże im dotrzeć do źródeł swoich problemów i zacząć pracować nad ich przyczynami.

Totalna biologia w praktyce nie sięga po utarte schematy. Nie stara się koncentrować uwagi chorego na tym jego stanie, lecz wręcz przeciwnie – poprzez pozytywną postawę pomaga mu uciekać od bolesnego tematu i wracać do ogólnej równowagi.

Totalna biologia – choroby można ujarzmić

Pozostawanie w równowadze psychicznej i emocjonalnej to główny sposób na to, by ustrzec się przed poważnymi chorobami. Powinni o tym wiedzieć nie tylko ci, którzy są już zdiagnozowani, którzy wracają po raz kolejny na tarczy po radio- lub chemioterapii, a nowotwór nadal konsumuje ich coraz słabsze organizmy. Totalna biologia to cenna wiedza także dla wszystkich tych, którzy dziś cieszą się świetnym zdrowiem.

U wielu z nich ten stan może być pozorny, maskowany odpowiednim sposobem odżywiania czy uprawianiem sportu, podczas gdy głęboko skrywane emocje powoli „robią swoje”. Totalna biologia w praktyce to nauka codziennego dbania o siebie i o swoje życie emocjonalne. Dzięki takim prostym zabiegom, jak kontrola oddechu, seans relaksacyjny czy stosowanie naturoterapii można się realnie uodpornić na różne szkodliwe zdarzenia w przyszłości. Warto o tym wiedzieć i przekazywać tę nowinę osobom, które spotka się na swojej drodze.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij