Trawa krajobrazowa nie tylko na trawniki

Choć sztuczna trawa towarzyszy nam już od wielu dekad, to jednak w dalszym ciągu mało kto wie, gdzie konkretnie może być ona używana. Warto się temu przyjrzeć, jak również dowiedzieć się, jakimi charakteryzuje się ona zaletami. Jak się bowiem okazuje, sztuczna trawa krajobrazowa nie musi być wcale używana jedynie jako ogrodowe trawniki. Możliwości jest znacznie więcej.

Czym jest sztuczna trawa?

Zanim jednak przejdzie się do tego, jakie sztuczna trawa do grodu ma najważniejsze zalety, a także jakie może być jej przeznaczenie, trzeba się najpierw zorientować w tym, czym ona tak naprawdę jest.
Historia sztucznej trawy sięga aż lat 60. ubiegłego stulecia, a konkretniej mówiąc Stanów Zjednoczonych, gdzie szukano sposobu na trwalszą i tańszą w użyciu trawę na areny sportowe. Efektem tych poszukiwań i prac naukowców była sztuczna trawa, która jednak nie cieszyła się z początku wielką popularnością. Wszystko z powodu prymitywności jej wykonania, a dokładniej mówiąc, kładzenia jej prosto na betonową powierzchnię. Powodowało to, że choć ładna, to jednak zupełnie nie sprawdzała się jako pole gry. Obecnie jednak trawa przeszła naprawdę długą drogę rozwoju i na rynku znaleźć można wiele jej najróżniejszych rodzajów. Niektóre z nich do złudzenia przypominają trawę prawdziwą.

Jakie są najważniejsze zalety sztucznej trawy?

Jeśli chce się zrozumieć, jakie zalety posiada sztuczna trawa do ogrodu i gdzie może być ona zastosowana, najpierw trzeba dowiedzieć się tego, jak trudne jest założenie trawnika. Przede wszystkim wymaga to przygotowania odpowiedniej gleby, a następnie posiania na nią sporej ilości ziaren trawy. Wszystko to kosztuje i wymaga czasu. Co więcej, trawę co jakiś czas trzeba przycinać, odpowiednio pielęgnować oraz podlewać.
Czym charakteryzuje się sztuczna trawa? Przede wszystkim jej położenie to zaledwie kilka godzin pracy. Po drugie, nie wymaga ona po położeniu właściwie żadnych dodatkowych prac pielęgnacyjnych. Nie trzeba jej podlewać, kosić, czy też przejmować się szkodnikami. Trawa nie jest wrażliwa na niską lub wysoką temperaturę, jak i również na działanie słońca. Mało tego, taka trawa nie wymaga nawet obecności pod nią ziemi, ponieważ można ją położyć na właściwie dowolnej powierzchni.

Gdzie może być stosowana sztuczna trawa?

Jak zatem widać po powyższym opisie, sztuczna trawa ogrodowa ma naprawdę ogromną ilość interesujących zalet, które trudno jest zignorować. Powstaje jednak zasadnicze pytanie, gdzie konkretnie można jej używać?
Oprócz ogrodu, co jest najczęstszą odpowiedzią, taka trawa z powodzeniem może być wykorzystywana również na boiskach piłkarskich, a także na tarasach i balkonach. Dzięki niej istnieje możliwość posiadania nieco zieleni na swoim balkonie w bloku.
To jednak nie wszystkie możliwości, ponieważ taka trawa często kładziona jest na dachach, kempingach, placach zabaw czy też ogródkach letnich w restauracjach. Wszędzie tam, gdzie można się cieszyć z zielonej przestrzeni, lecz używanie prawdziwej trawy byłoby albo niewygodne, albo też po prostu niemożliwe.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij