Jak utrzymać czystość w hotelu na wysokim poziomie

Jak utrzymać czystość w hotelu na wysokim poziomie?

Czystość w hotelu to podstawa. Szczególnie w czasie epidemii koronawirusa. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze środków higieny i kosmetyków hotelowych.

1. Czystość w hotelu w dobie epidemii – w co warto zaopatrzyć hotel?
2. Kosmetyki hotelowe i środki czystości – jakie wybrać?

Czystość w hotelu w dobie epidemii – w co warto zaopatrzyć hotel?

Wysoki poziom czystości to jeden z głównych aspektów, które biorą pod uwagę turyści przy wyborze hotelu. Im bardziej zadbane wnętrze, tym pozytywniejszy wizerunek obiektu w sieci. W efekcie hotel może cieszyć się większą popularnością wśród osób poszukujących noclegów.

Szczególne restrykcyjne wymogi w stosunku do czystości spowodowała epidemia koronawirusa i związane z nią zalecenie sanitarne. Wysokie standardy higieny stały się priorytetem wszędzie tam, gdzie codziennie przebywa wiele ludzi. Dotyczy to również hoteli. Z tego powodu standardowe środki higieny mogą już nie wystarczyć.
Nie oznacza to, że przystosowanie obiektu do nowego reżimu sanitarnego musi być trudne.
Należy zaopatrzyć hotel w dozowniki na płyny do dezynfekcji, w tym szczególnie modele łokciowe, które są szczególnie higieniczne i z tego powodu chętnie używane. Dodatkowo niezbędne jest również zaopatrzenie się w sam płyn, który przydać może się również do dezynfekcji części powierzchni wspólnych, z których korzystają klienci, takie jak poręcze, klamki, stoły, windy czy blat recepcji. Rekomendowane jest czyszczenie części wspólnych nie rzadziej niż co godzinę. W przypadku blatu recepcji należy robić to po każdym gościu.
Nie można zapomnieć również o odpowiednim zapasie mydła, które w okresie epidemii powinno być dostępne w wielu miejscach.
Co więcej, konieczna jest również osłona nosa i usta przez obsługę obiektu. Dobrze sprawdzają się w takim celu zarówno maseczki, jak i przyłbice. Dobrym pomysłem jest również zapewnienie możliwości zakupu maseczek ochronnych na terenie hotelu, np. w recepcji.
Konieczna jest również rezygnacja z suszarek nadmuchowych w hotelowych łazienkach. Zamiast tego lepiej zaopatrzyć je w papierowe ręczniki.

Kosmetyki hotelowe i środki czystości – jakie wybrać?

Kolejny ważny aspekt w prowadzeniu hotelu to odpowiednie kosmetyki zapewniane klientom. Taki rodzaj wyposażenia hotelowych łazienek zwiększa komfort pobytu w ośrodku, a tym samym podwyższa zadowolenie osób spędzających czas w hotelu. Z tego względu warto poświęcić odrobinę uwagi przy wyborze odpowiednich środków czystości i wybrać kosmetyki hotelowe, które będą dobrej jakości, atrakcyjne wizualnie, a przy tym niedrogie.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij