rower elektryczny

5 kroków do poprawy swojej kondycji, czyli jak z kanapowca przemienić się w sportowca

Wiele osób mówi, że uwielbia sport, problem w tym, że zamiast go uprawiać tylko go ogląda. A od tego tylko krok do nadwagi, a następnie otyłości. Dodatkowo zwiększa się prawdopodobieństwa zachorowania na wiele chorób. Dlatego też czas najwyższy na zmianę swoich nawyków. Jak więc z kanapowca przemienić się w sportowca? W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam 5 kroków do poprawy swojej kondycji.

Krok pierwszy – samoświadomość

Na samym początku trzeba sobie uświadomić, że czas na zmiany. Jednak tych zmian należy dokonać szybko, bo przecież z dnia na dzień poziom lenistwa tylko wzrasta, a człowiek jeszcze bardziej przyzwyczaja się do mało aktywnego stylu życia. Dlatego też czas na zmiany, ale nie na planowanie, lecz dokonywanie zmian na tu i teraz. Wszystkie wymówki czas schować głęboko do kieszeni i z nich zrezygnować. W końcu aktywność fizyczna jest ważna, aby zachować zdrowie, ale i młody wygląd. Niezależnie, którą przesłanką bardziej się kierujecie, to każdy powód jest dobry, aby ćwiczyć i zmienić się z kanapowca w sportowca.

Krok drugi – czas na działanierower elektryczny

Czas przejść do działania, a więc znaleźć aktywność fizyczną, która jest przyjemna i dla ciała i dla ducha. Wbrew pozorom wcale nie jest to trudne. Na pewno dobrym wyborem jest jazda na rowerze. Pewnie ktoś powie, że przecież i do tej aktywności trzeba mieć kondycję – nic bardziej mylnego, bo kondycję będzie się wyrabiać z czasem. W takiej sytuacji polecamy Wam rower elektryczny, który posiada wspomaganie, a więc na początku możecie je wykorzystywać, a następnie już z niego zrezygnować. Brzmi prosto? Bo to jest naprawdę proste. Pamiętajcie oczywiście, aby regularnie jeździć, co oznacza, że warto wybierać się na przejażdżki rowerem przynajmniej dwa razy w tygodni po 20 minut, a następnie częstotliwość i czas znacząco przedłużać. Gwarantujemy, że jada na rowerze elektrycznym daje dużo przyjemności i jeszcze więcej frajdy.

Krok trzeci – zmiana stylu życia

Czasami drobne zmiany dają rzeczywiście duże efekty i nie inaczej jest w tym przypadku. A więc w kroku trzecim trzeba zmienić swój styl życia i postawić na ten aktywny. Co ciekawe, wystarczą naprawdę małe zmiany. Zrezygnujcie z windy na rzecz schodów, ale też starajcie się codziennie chodzić na spacery, nawet jeżeli trwają one przez 10 minut. Oczywiście to nie koniec możliwości, co oznacza, że nie dojeżdżacie wszędzie samochodem i w miarę możliwości wybieracie rower jako środek transportu. I tutaj bardzo odczujecie efekty takich zmian i to nie tylko fizycznie, ale i w Waszym portfelu, bo możecie zaoszczędzić.

Krok czwarty – czas na duże zmiany

Skoro już wybraliście aktywny styl życia i dokonaliście małych zmian w swoim życiu, to czas na podjęcie właściwych i dużych zmian, które notabene sprawią, że Wy na tym zyskacie, ale i środowisko. A więc czas na zrezygnowanie ze środka transportu do pracy jakim jest samochód, na rzecz roweru. Zapewne wydaje Wam się, że będzie to trudne, ale wcale nie jest, bo jeżeli regularnie uprawialiście jazdę na rowerze, a do tego spacerowaliście, to dojazd do pracy nawet 10 czy 20 kilometrów nie będzie trudny. Oczywiście nadal możecie skorzystać ze wspomagania roweru elektrycznego. Gwarantujemy, że korzyści finansowe będą widoczne, a przy tym przyłożycie swoją cegiełkę do ochrony środowiska.

Krok piąty- zawsze jest dobry powód, aby poćwiczyć

Zamiast spędzać czas przed telewizorem czy z smartfonem w ręku, lepiej spędzić czas na aktywnościach i to niezależnie jaka aura panuje za oknem. Ale i w domu nie trzeba się nudzić. Ok, wiemy, że jest pandemia, ale i ona nie przeszkadza, by zorganizować imprezę, choć w wersji online, a więc wystarczy połączyć się ze znajomymi, następnie wybrać muzykę i oddać się tańcowi. Możliwości jest sporo, ale ważne, aby wybierać takie aktywności, które są dobre zarówno dla ciała, jak i ducha.

Na samym końcu przypominamy, że poza troską o swoje zdrowie fizyczne bardzo ważna jest też troska o swoje zdrowie psychiczne. Dlatego też i w tej sferze trzeba coś dla siebie zrobić. Małe przyjemności, poczytanie książki, gorąca kąpiel z olejami eterycznymi – nawet w natłoku obowiązków trzeba znaleźć czas dla siebie, bo zdrowie psychiczne ma tak samo duże znaczenie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij