Naturalne włosy – jak sprawdzić ich jakość

Naturalne włosy – jak sprawdzić ich jakość?

W dzisiejszych czasach moda i wygląd bardzo się liczą wśród społeczeństwa. To właśnie dlatego każdy przywiązuje tak dużą wagę do tego w co jest aktualnie ubrany oraz czy wygląda schludnie i „porządnie”.

Oczywiście wygląd to nie tylko higiena, ale także zadbanie o dobrą kondycję naszej skóry, włosów i paznokci. Myć się można bowiem codziennie, lecz nie nawilży to skóry ani nie poprawi jakości włosów jeśli nie użyje się odpowiednich preparatów z wyszukanymi składnikami o zbawiennych dla nas właściwościach. Jednak żeby je wybrać trzeba najpierw ocenić jakość włosów. Wszelakie odżywki są dostosowane do konkretnych typów. Jak więc ocenić ich stan? Rozróżnianie tego typu rzeczy przyda się także dla kogoś, kto chce się zdecydować na przedłużanie włosów albo zagęszczanie włosów. Doczepki mogą być niewiadomego pochodzenia i trzeba sprawnym okiem zbadać czy ich jakość rzeczywiście jest ponadprzeciętna i nadaje się do takich zabiegów. W przeciwnym wypadku będą wyglądać na głowie nieestetycznie i będzie się miało z nimi wiele problemów.

Naturalne włosy doczepiane a porowatość

Porowatość to sposób ułożenia łusek włosa. Jednak raczej mało kto będzie sprawdzał je pod mikroskopem, aby dokładnie je przestudiować. Są na to znacznie szybsze i łatwiejsze sposoby. Dzięki temu będzie można swobodnie wybrać kurację pielęgnacyjną w sam raz dla danego typu włosów. Porowatość określa się bazując na tym, w jakim stanie jest włókno włosa, a także obserwuje się jego zachowanie względem różnych czynników (na przykład wilgoci). Dzieli się ją na trzy stopnie.

Pierwszy to niskoporowate włosy

Ogólnie można rzec, że uważa się je za zdrowe. Nie są jednak podatne na stylizacje, nie chcą się ułożyć, a także długo wchłaniają wodę. To są ich wady, ale posiadają także wiele zalet. Jedną z nich jest fakt, że posiadają sporą odporność na zniszczenia. Takie właśnie są z reguły naturalne doczepiane włosy, choć od tego również istnieją wyjątki i wszystko zależy od firmy i nakładu pieniężnego, jaki się w nie włożyło. Włosy niskoporowate uważa się za te najlepsze jakościowo i najzdrowsze. Nie elektryzują się ani nie puszą, a za to lśnią i są pełne blasku. Choć trudno je zmoczyć, to jednak po wniknięciu do nich wody, wyschnięcie zajmuje im bardzo dużo czasu.

Drugim stopniem są włosy wysokoporowate

Jest to totalna odwrotność niskoporowatych. Wszystko chłoną w zawrotnym tempie, ale tak samo chętnie to oddają. Dlatego jeśli zauważymy, że nasze włosy lub włosy naturalne doczepiane bardzo łatwo się moczą, ale za to wyschnięcie zajmuje im dosłownie minutę, to znak, że posiadamy typ wysokoporowatych. Są to gorsze jakościowo włosy, łamią się, są suche, puszące się i niekorzystnie działają na nie sprzęty stylizujące takie jak suszarka, prostownica czy lokówka. Pomimo tylu wad, one również mają swoją zaletę. Świetnie się układają i łatwo można je stylizować.

Trzeci to średnioporowate

Można powiedzieć, że to „misz masz” niskoporowatych i wysokoporowatych. Jest to najbardziej popularny rodzaj włosów dlatego często używa się go jako naturalne doczepiane włosy. Ładnie się wtedy komponują z resztą włosów, ponieważ nie widać różnic pomiędzy nimi. Ze średnioporowatymi trzeba jednak uważać, ponieważ można je szybko zniszczyć zbyt ostrymi i częstymi stylizacjami albo farbowaniem. Przedłużanie i zagęszczanie włosów nie uda się także jeśli będzie się niewłaściwie je pielęgnować albo zaprzestanie się jakichkolwiek zabiegów na nich. Doprowadzi to do znacznego pogorszenia jakości włosów, co doda im tylko porowatości.

Ocena samodzielna lub z pomocą

Jak widać, można w dosyć krótkim odstępie czasowym zweryfikować stan i jakość włosów. Trzeba je po prostu bacznie obserwować, działać na nie różnymi czynnikami i patrzeć jak się zachowają. Jeśli nie ma się jednak pewności co do werdyktu, zawsze można udać się do specjalisty (nawet do pierwszego lepszego zakładu fryzjerskiego, w którym nigdy wcześniej nie byliśmy), który zna się na takich sprawach i będzie w stanie szybko ocenić rodzaj włosów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij