Wysokiej jakości aparat EKG kluczem do właściwej diagnozy

Wysokiej jakości aparat EKG kluczem do właściwej diagnozy

EKG, czyli elektrokardiografia, to badanie, które pozwala m.in. ujawnić niedokrwienie mięśnia serca, cechy zawału lub pozostałe po nim blizny. Ale nie tylko. Dlatego tak ważny jest właściwy aparat EKG w gabinecie lekarskim.

Elektrokardiografia jest badaniem, które pozwala wykryć zaburzenia przewodzenia prądu w sercu, czyli tzw. bloki. Dzięki EKG można nieraz podjąć decyzję o wszczepieniu stymulatora bez dodatkowej diagnostyki.

Ponadto, tzw. krzywa EKG rejestruje pracę serca i pozwala określić budowę tego mięśnia. Określa czy dana komora serca jest przerośnięta i przeciążona i z jakiego powodu; pomaga także wstępnie rozpoznać wady zastawek serca, zapalne choroby mięśnia sercowego i wady wrodzone lub te spowodowane toksynami.

Wynik badania pokazuje również zaburzenia ukrwienia w chwili ich wystąpienia, ale także wcześniejsze, które pozostawiły po sobie ślad. EKG pozwala również określić właściwości ścian serca, jego ewentualne niedokrwienie, a nawet martwicę.

Sprzęt EKG. Jakie funkcje oferują producenci?

Jeśli chodzi o sprzęt EKG producenci oferują aparaty zróżnicowane pod względem m.in. wyglądu, parametrów i ceny. Niektórzy z nich, np. Philips, oferują nie tylko kardiografy, ale także systemy zarządzania uzyskanymi danymi, adaptery, kable, przewody i holtery.

Kardiografy, monitory, algorytmy i systemy zarządzania danymi przyspieszają obieg informacji kardiologicznych w placówce, służą poprawie i usprawnieniu pracy, zwiększeniu wydajności i podniesieniu jakości opieki kardiologicznej.

Najnowsze urządzenia służące do wykonywania badania EKG są projektowane tak, by jak najbardziej uprościć diagnostykę EKG i usprawnić pracę specjalistom. Urządzenia marki Philips posiadają m.in. wskazówki wizualne ułatwiające wykonywanie badania EKG – każdy przycisk jest kolejno podświetlany.

Automatyczne przesyłanie opisów EKG pozwala zaoszczędzić czas. Opisy wartości krytycznych przyspieszają decyzje o terapii a specjalny algorytm – Philips DXL – rozszerza możliwości diagnostyczne EKG. Urządzenia często są także wyposażone w duży ekran dotykowy wysokiej rozdzielczości. Ponadto, w ofercie producentów nierzadko dostępny jest bezprzewodowy monitor EKG. Listę aparatów EKG znajdziesz na stronie producenta Philips Healthcare www.philips.pl/healthcare/solutions/diagnostic-ecg/diagnostic-ecg

Elektrokardiografia to popularne badanie, które wykonuje się nie tylko osobom chorym, ale także zdrowym – w ramach profilaktyki. EKG pozwala wykryć zaburzenia rytmu, przewodzenia, a także niedokrwienie serca i stwierdzić czy występują dolegliwości związane z częstoskurczem lub migotaniem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij