Jak skorygować krzywy nos przy pomocy plastyki nosa lub kwasu hialuronowego?

Nos to część twarzy, która w znaczący sposób determinuje jej wygląd. Niestety, nie zawsze jest on mały, zgrabny i kształtny, a wszelkie defekty mogą leżeć u podłoża kompleksów, obniżających poczucie własnej wartości i utrudniających wchodzenie w relacje społeczne. Odpowiedzią na takie problemy jest współcześnie medycyna plastyczna. Z jakich zabiegów, związanych z plastyką nosa, warto skorzystać, by poprawić naturę i móc cieszyć się wymarzonym wyglądem na co dzień?

Jakie problemy powoduje krzywa przegroda nosowa?

Zaczynamy od problemu, który co prawda nie determinuje naszego wyglądu, ale może znacząco obniżać jakość codziennego funkcjonowania. Krzywa przegroda nosowa, bo właśnie o niej mowa, powoduje nawracające infekcje błony śluzowej nosa, zatok i gardła, bezdech senny, bóle głowy i uciążliwe krwawienia. Silne skrzywienie skutkować może zaburzeniami oddychania, co w konsekwencji prowadzi do nieustannie zatkanego nosa.

Kliknij tutaj i przeczytaj, jak krzywa przegroda nosowa długoterminowo wpływa na zdrowie, jak wygląda przygotowanie do zabiegu, jego przebieg oraz poznaj zalecenia okresu rekonwalescencji. Warto podkreślić, że pacjenci, którzy zdecydowali się poddać takiej ingerencji, doceniają przede wszystkim poprawę jakości życia, możliwość swobodnego oddychania przez nos, ale również wyeliminowanie dokuczliwych bólów głowy.

Czy operacja krzywej przegrody nosowej jest bezpieczna?

To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób, stojąc przed koniecznością podjęcia ostatecznej decyzji. Jak się okazuje, septoplastyka, bo tak właśnie określa się chirurgiczną korektę skrzywionej przegrody nosowej, jest uznawana za zabieg bezpieczny, choć, jak każda ingerencja chirurgiczna, jest ona obarczona ryzykiem komplikacji. Wśród najczęściej występujących wymienia się m.in.:

  • powstanie skrzepu lub krwiaka,
  • rozwój infekcji,
  • pogorszenie węchu,
  • zrosty w jamie nosa.

U osób, które poddały się zabiegowi, mogą pojawiać się również krwawienia z nosa, które na ogół ustają po kilku dniach. I choć sam zabieg nie jest obarczony dużym ryzykiem, warto powierzyć swoje zdrowie w ręce specjalistów, cieszących się dobrą opinią wśród pacjentów.

krzywy-nos-operacja.jpg

Kiedy zdecydować się na operację plastyczną nosa?

Na chirurgiczną poprawę kształtu i wyglądu nosa decydują się przede wszystkim osoby, borykające się z różnego rodzaju niedoskonałościami w tym obszarze twarzy. To przede wszystkim zaburzenia proporcji, garbki czy też szeroka nasada, które obniżają walory estetyczne, stając się często źródłem kompleksów.

Plastyka nosa to również szansa na korektę uszkodzeń, powstałych w wyniku złamania, pozwalająca na powrót do naturalnego wyglądu. Jak się okazuje, cena za operację plastyczną nosa uzależniona jest w znacznej mierze od rodzaju i zakresu ingerencji chirurga. Może ona dotyczyć tkanki kostnej, dzięki czemu możliwa jest poprawa wyglądu i funkcjonalności nosa, ale również tkanki chrzęstnej, która skupia się przede wszystkim na modelowaniu, mającym poprawić jego kształt.

Jakie efekty daje plastyka nosa?

Wśród efektów plastyki nosa wymienia się nie tylko znaczną poprawę walorów estetycznych, która wzmacnia pewność siebie i ułatwia budowanie relacji w społeczeństwie. To również poprawa funkcji oddechowej, a często także powrót do naturalnego wyglądu po różnego rodzaju urazach.

Warto podkreślić jednak, że regeneracja po plastyce nosa może trwać nawet 12 miesięcy i dopiero po upływie tego czasu zaobserwować można jej efekty. W tym okresie ważne jest zastosowanie się do zaleceń okresu rekonwalescencji, które mogą znacząco przyśpieszyć proces gojenia, minimalizując jednocześnie ryzyko wystąpienia groźnych powikłań.

Najważniejsze zalecenia obejmują:

  • ograniczenie wysiłku i aktywności fizycznej w okresie kilku tygodni od zabiegu,
  • zakaz noszenia okularów przez czas, wyznaczony przez chirurga, co ma na celu uniknięcie ewentualnych odkształceń,
  • zachowanie pozycji leżącej w pierwszych dniach po zabiegu, co wiąże się również z koniecznością zapewnienia sobie stosownej opieki pooperacyjnej.

Nie bez znaczenia pozostają również regularne wizyty kontrole, pozwalające na monitorowanie przez lekarza procesu powrotu do zdrowia.

operacja-na-krzywy-nos.jpg

Czy warto zdecydować się na modelowanie nosa kwasem hialuronowym?

Alternatywą dla ingerencji chirurgicznej jest natomiast modelowanie nosa kwasem hialuronowym. Jego zaletą jest przede wszystkim mniejsza inwazyjność, co z kolei przekłada się na skrócenie okresu rekonwalescencji oraz ograniczenie ryzyka wystąpienia niepożądanych komplikacji.

Decyzję o zakresie ingerencji warto podjąć po specjalistycznej konsultacji chirurgicznej. Na takie spotkanie możesz umówić się po przejściu na stronę „Chirurg w Gdyni„, gdzie wyszczególniono również zakres wsparcia, oferowany przez jedną z najczęściej wybieranych klinik w Polsce.

W tym miejscu należy podkreślić, że kwas hialuronowy można zastosować w przypadku niedoskonałości w linii nosa, niesatysfakcjonujących rozmiarów tej części twarzy czy też cofnięcia kolumienki nosa, co w znaczący sposób obniża jej walory estetyczne.

Jakie efekty przynosi kwas hialuronowy?

W odróżnieniu od plastyki nosa, efekty korekty kwasem hialuronowym można zaobserwować już bezpośrednio po zabiegu. Wśród nich wymienia się przede wszystkim skorygowanie deformacji, zniwelowanie nierówności oraz ogólną poprawę wyglądu twarzy. W tym przypadku skraca się również znacząco okres rekonwalescencji, który trwa na ogół zaledwie kilkanaście dni.

Niestety, korekta nosa z wykorzystaniem kwasu hialuronowego posiada również istotne wady, o których warto wiedzieć, podejmując ostateczną decyzję. Przede wszystkim rezultaty zabiegu nie są trwałe i utrzymują się zaledwie przez 6 do 12 miesięcy. Ewentualne powikłania są jednak w pełni odwracalne, choć często wymagają szybkiej interwencji chirurga.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij