Ubytek masy kostnej

Osoby starsze coraz częściej borykają się z problemami, które dotyczą złamań i innych urazów mechanicznych. Należy pamiętać, że osoby w podeszłym wieku bardzo często nie mają odpowiedniej ilości wapnia w kościach, co bardzo często wpływa między innymi na ich łamliwość. Na pewno kończyny, są o wiele bardziej podatne na złamania i to nie ulega żadnej wątpliwości.

Należy mieć świadomość, że taki stan chorobowy jest coraz bardziej postępujący i nie sposób go zatrzymać w pełni. Niestety na osteoporozę nie są podatni tylko i wyłącznie dziadkowie, ale i dzieci, zwłaszcza jeśli mają one w organizmie zbyt małą ilość wapnia. Problem łamliwości kości, jest więc bardzo poważny i nie należy go nigdy bagatelizować.

Problemy mogą być poważniejsze

Im większa jest łamliwość kości, tym bardziej może to przełożyć się na zdolność poruszania się takiej osoby. Nie jest to więc przypadkowe zagrożenie, tylko jest to coś, co może zagrozić każdemu. Najczęściej problemy z koścmi dotyczą kobiet, które są już jakiś czas po przejściu procesu menopauzy. Układ kostny w wielu przypadkach staje się bardziej podatny na wiele czynników i to właśnie dlatego zaczyna to mieć wpływ na wytrzymałość kości.

Oczywiście panowie, również mogą cierpieć na takie problemy, jednak są to o wiele rzadsze przypadki, niż ma to miejsce u kobiet. W niektórych wypadkach sam układ kości, a dokładniej upośledzona architektura szkieletu człowieka, może być bezpośrednią przyczyną łamliwości kości. Im bardziej kości są osłabione, tym łatwiej je złamać, co już przyczynia się do poważnych problemów ze zdrowiem.

Osteoporoza przyjmuje różne oblicza

Tak naprawdę choroba może zacząć występować, dopiero po pięćdziesiątym roku życia, wcześniej nie musi dawać o sobie śladu istnienia. Trzeba być na to szczególnie uczulonym, ponieważ problemy mogą pojawić się z dnia na dzień, bardzo mocno utrudniając nam wykonywanie wielu czynności. Dzisiaj ponad 9 milionów ludzi znajduje się w grupie ryzyka, gdzie wystąpienie osteoporozy, jest więcej niż prawdopodobne.

W niektórych przypadkach choroba ukazuje łagodne oblicze, a po latach zmienia swój charakter, na bardziej przewlekły stan. Nie można więc w żaden sposób lekceważyć zalążka takiego problemu, ponieważ potem, możemy mieć z tego tytułu duże problemy. Musimy być świadomi, że z tą chorobą nie ma żartów.

Istotny czas działania

Na pewno należy na poważnie podejść do sprawy, ponieważ osteoporoza, naprawdę utrudni życie każdemu człowiekowi. Jeśli kości nadmiernie tracą wapno, to szansa na zwiększenie łamliwości kości, jest bardzo duża. Dlatego osoby starsze, muszą przyjmować dodatkową porcję wapnia w różnego rodzaju posiłkach czy suplementach diety. Jest to idealny sposób na poradzenie sobie z tym problemem.

Należy mieć świadomośc, że czasem jest to jedyne wyjście z tej trudnej sytuacji, warto więc postawić na poprawę stanu zdrowia kości. To jedyny sposób na to, aby uchronić się przed działaniem osteoporozy w przyszłości, nie warto ryzykować własnego zdrowia, lepiej oszczędzać zdrowie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij