Domowe sposoby na popularne choroby. Jakie warto znać

Domowe sposoby na popularne choroby. Jakie warto znać?

Obecnie mamy do czynienia z bardzo wieloma chorobami i przypadłościami, na które nierzadko zapada wielu z nas. Nauczeni doświadczeniem poprzednich pokoleń bywa, że w pierwszej kolejności, zamiast biec do lekarza, sięgamy po stare sprawdzone domowe sposoby. Które z nich cieszą się największą popularnością? Jakie warto znać? Kiedy zaleca się leczenie domowymi sposobami, a kiedy lepiej iść do lekarza?

Jakie domowe sposoby na popularne choroby?

Choć wielu z nas chciałoby się pochwalić „końskim zdrowiem”, niewątpliwie każdy choć raz w roku przechodzi co najmniej jedną, jak nie kilka lekkich infekcji. Choć najczęściej nie są one groźne, skutecznie utrudniają i uprzykrzają codzienne życie. Zamiast jednak iść do lekarza, czy sięgać po leki apteczne bywa, że leczymy się sposobami bardziej naturalnymi. Chodzi tu przede wszystkim o sięganie po to, co mamy pod ręką i co samodzielnie można łatwo i szybko przyrządzić, by sobie pomóc. Takie domowe porady, sposoby na popularne choroby wymienia blog o zdrowiu MediGo.pl, można więc dowiedzieć się choćby, jak leczyć przeziębienie, czy różnego rodzaju dolegliwości bólowe.

Domowe sposoby na przeziębienie

Przeziębienie, czyli łagodna infekcja dróg oddechowych charakteryzująca się katarem, kaszlem, a czasem bólem gardła, to choroba zaliczana do tych najbardziej powszechnych. Największy odsetek zachorowań mamy zazwyczaj w okresie jesienno-zimowym, gdy robi się zimno, ponuro, deszczowo i spada nasza odporność. Z najczęściej spotykanych domowych sposobów na przeziębienie warto wymienić choćby pocie dużej ilości płynów, sięganie po ciepły rosół, płukanie gardła roztworem ciepłej wody z solą, czy picie syropu z cebuli.

Jak leczyć domowymi sposobami nerki i pęcherz?

Problemy z układem moczowym także nie należą do rzadkości i mogą wynikać z wielu różnych przyczyn. Warto tutaj przede wszystkim pamiętać o to, by pić duże ilości płynów, starać się nie wstrzymywać z chodzeniem do łazienki, a także zadbać o właściwą dietę. Naturalnymi środkami moczopędnymi jest choćby sok z żurawiny czy granatu, pomidory oraz arbuzy. Świetnie sprawdza się także sok z pokrzywy, jako że ma on właściwości oczyszczające i zapobiega rozwojowi stanów zapalnych pęcherza moczowego.

Co brać na wzdęcia?

Zbyt obfity obiad czy spożycie ciężkich potraw może skutkować dolegliwościami żołądkowymi, w tym także wzdęciami. I tutaj nie ma się co martwić, bo zanim sięgnie się po leki z apteki, można z powodzeniem spróbować innych rozwiązań. Na wzdęcia pomaga między innymi kminek, napar z suszonej bazylii, napar z szałwii czy rozmarynu.

Jakie są domowe sposoby na grypę?

Grypa to już znacznie poważniejsza choroba, przy której nie obejdzie się bez zastosowania odpowiedniego leczenia farmakologicznego. Nie oznacza to jednak, że nie warto wspomagać się także domowymi sposobami, by złagodzić i przyspieszyć proces leczenia. Trzeba będzie więc postawić na dużą ilość odpoczynku – koniecznie należy się wygrzać, pić dużo płynów, sięgać po inhalacje, a także przygotować sobie syrop z czosnku czy pić mleko z miodem i dodatkiem czosnku. Napar z lipy, mięty pieprzowej czy tymianku, także może nam pomóc w walce z tą dolegliwością.

Kiedy lepiej iść do lekarza?

Domowe sposoby na liczne przypadłości mogą pomóc w łagodzeniu chorób i szybszym zdrowieniu, ale należy pamiętać, by korzystać z nich rozsądnie i mając względem tego odpowiednią wiedzę. Trzeba też mieć na uwadze fakt, że jeżeli samodzielne leczenie nie przyniesie efektów i na przykład nasz stan zacznie się pogarszać, wówczas wizyta u lekarza jest rzeczą niezbędną. Nie należy zastępować leczenia domowymi sposobami konsultacji lekarskich, ponieważ w ten sposób, zamiast sobie pomóc, tylko sobie zaszkodzimy. Rozsądek przede wszystkim!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij