O regularnych wizytach ginekologicznych powinna pamiętać każda kobieta. Jeśli nie kontrolujesz zdrowia, bardzo wiele ryzykujesz…

O regularnych wizytach ginekologicznych powinna pamiętać każda kobieta. Jeśli nie kontrolujesz zdrowia, bardzo wiele ryzykujesz…

W dzisiejszych czasach, jesteśmy ogromnie narażeni na wiele chorób. Schorzenia, które kilka lat temu dotyczyły jedynie ludzi w wieku starczym, dziś dotykają także młodych ludzi. Zanieczyszczone powietrze, przetworzona i chemiczna żywność, brak aktywności fizycznej, stresujący tryb pracy – to wszystko sprawia, że chorujemy częściej na nowotwory, które stały się dziś chorobami cywilizacyjnymi. Najbardziej przerażająca powinna być dla nas nieświadomość obecnej w naszej organizmie choroby. Wiele typów raka nie daje objawów. Gdy sygnały się już pojawiają, często okazuję się, że jest już za późno na leczenie. Niestety, w dużej mierze to nasza wina, ponieważ nie dbamy o profilaktykę.

W przypadku nowotworów, to kobiety objęte są większym ryzykiem niż mężczyźni. Z powodu braku regularnych wizyt ginekologicznych i badań, co roku tysiące kobiet umiera na raka szyjki macicy czy raka piersi.

Najczęstsze choroby szyjki macicy

Schorzenia szyjki macicy wcale nie muszą wywoływać w nas lęku, pod warunkiem regularnych wizyt ginekologicznych. Najniebezpieczniejszą chorobą jest oczywiście rak szyjki macicy, który wystąpić może w dwóch fazach – przedinwazyjnej oraz inwazyjnej. Podstawowym badaniem jest cytologia oraz USG. Oprócz nowotworu, choroby szyjki macicy to także nadżerki, torbiele czy stany zapalne wywołane zakażeniami, bakteriami i innymi wirusami. Tylko właściwa diagnostyka oraz zabiegi ginekologiczne przyczynią się do wyeliminowania ryzyka zachorowania lub w przypadku wykrycia zmiany, szybkiego włączenia właściwego leczenia pod okiem lekarza.

Czym jest profilaktyka?

Dla niektórych pojęcie profilaktyka nie jest do końca czytelne. Profilaktyczne badania w przypadku kobiet, nie mogą ograniczać się jedynie do regularnych wizyt lekarskich. Ważna jest kompleksowa kontrola naszego zdrowia. Nawet jeśli na ten moment czujemy się zdrowi i silni, to powinniśmy wykonywać podstawowe badania kontrolne, na przykład z krwi i moczu. Kwestia diagnostyki dotyczy osób także w młodym wieku. Częstym usprawiedliwieniem zaniedbywania regularnych badań jest brak polisy zdrowotnej.  Jeżeli już ją mamy, to niestety często ubezpieczenie, które oferuje nam pracodawca nie obejmuje kompleksowych świadczeń lekarskich. Z tego względu, warto ubezpieczyć się na własną rękę, wybierając dobrą i zaufaną firmę ubezpieczeniową na przykład ubezpieczenie zdrowotne w SIGNAL IDUNA. Dlaczego warto wykupić polisę zdrowotną?

  • Możemy korzystać z konsultacji lekarskich,
  • nie stoimy w długich kolejkach,
  • nie oczekujemy miesiącami na wizytę lekarską,
  • zyskujemy dostęp do najważniejszych zabiegów ambulatoryjnych.

Ponadto, możemy skorzystać z diagnostyki obrazowej, domowych wizyt lekarskich, zabiegów szpitalnych czy szczepień. Wszystko zależy od wariantu ubezpieczenia, ponieważ możemy wykupić ten podstawowy lub bardziej rozszerzony.

Oprócz regularnych badań, pamiętajmy także o tym, aby dbać o zbilansowaną i zdrową dietę oraz aktywność fizyczną. Jednak najważniejsze dla naszego zdrowia będą profilaktyczne badania, na które nigdy nie jest za wcześnie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij