Chlorella vs spirulina – co i dlaczego wybrać?

Chlorofil pełni kluczową funkcję dla odżywienia roślin. Okazuje się jednak, że również dla organizmu ludzkiego ma bardzo duże znaczenie. Wpływa pozytywnie na ciśnienie tętnicze i metabolizm. Znajduje się w naturalnych suplementach diety, stworzonych z zielonych alg, takich jak chlorella czy spirulina. Jednak, na którą z nich się zdecydować?

Doskonałe wsparcie dla diety wegetariańskiej

W przypadku diety wegetariańskiej szczególnym problemem może okazać się podaż witaminy B12, która znajduje się w produktach pochodzenia zwierzęcego, a najwięcej można znaleźć jej wątrobie i rybach. W związku z tym wegetarianie i weganie potrzebują odpowiedniej suplementacji, która pozwoli im uzupełnić niedobory tego jakże ważnego dla organizmu składnika odżywczego. Witamina B12 pozytywnie wpływa na pracę mózgu, koncentrację i zapobiega chorobie Alzheimera. Korzystnie wpływa również na pracę układu nerwowego i bierze udział w syntezie serotoniny, zatem ma działanie antydepresyjne. Wspomaga również pracę układu krwionośnego, zapobiegając anemii, a także pokarmowego, wspomagając leczenie wątroby. Osoby na diecie wegetariańskiej mogą dostarczyć do organizmu ten niezbędny składnik za pośrednictwem suplementów, takich jak chlorella lub spirulina.

Pozbycie się metali ciężkich i gruntowne oczyszczenie organizmu

Chlorella lepiej sprawdzi się w oczyszczaniu organizmu z toksyn. Ze względu na swoją budowę czyli niestrawialną ściankę zewnętrzną, absorbuje wszystkie toksyny, zanim zostanie wydalona z organizmu w procesie przemiany materii. Właściwości oczyszczające zawdzięcza obecności znacznej ilości chlorofilu, którego jest czterokrotnie więcej niż w przypadku spiruliny. Dzięki temu można pozbyć się złogów rtęci, aluminium czy ołowiu, które w dłuższej perspektywie mogą powodować tworzenie się złośliwych zmian w jelicie grubym. Zatem suplement diety chlorella ma również działanie antynowotworowe. Ze względu na oczyszczanie wątroby jest również polecana dla palaczy czy też osób, którym zdarza się nadużywać alkoholu. Niektóre badania wskazują nawet, że spożycie suplementu diety chlorella na kilka godzin przed alkoholową imprezą może zniwelować toksyczne działanie spożytego alkoholu , czyli przyspieszyć jego metabolizm.

Spirulina doskonała na pamięć oraz posiadająca działanie wzmacniające

Jeśli szuka się suplementu diety, który poprawi pamięć i koncentrację, to spirulina ze względu na wysoką zawartość kwasu gamma linoleinowego sprawdzi się doskonale. Ponadto poza tym, że jest cennym źródłem dobrze przyswajalnego białka i może przeciwdziałać anemii, a zawarta w nim fenyloalanina zmniejsza łaknienie, a zatem pozwala regulować ilość spożywanych posiłków, dzięki szybszemu uzyskaniu uczucia sytości. Będzie doskonałym wyborem dla osób będących na diecie, które chcą uniknąć efektu jojo. Zawiera cenny kwas foliowy oraz beta-karoten. Korzystnie wpływa zatem na wzmocnienie organizmu i działa przeciwwirusowo i przeciwgrzybicznie. Polecana jest więc również dla tych, którzy chcą wzmocnić swój organizm po przebytej infekcji i tych, którzy mają tendencję do częstych zachorowań na grypę czy przeziębienia.

Zatem czy trzeba wybierać pomiędzy spiruliną i chlorellą?

Dwie zielone algi, czyli spirulina i chlorella, w postaci suplementów diety, doskonale się uzupełniają. Ponieważ chlorella ma w większym stopniu działanie detoksykacyjne, a spirulina wzmacniające, niekoniecznie ich stosowanie musi się wykluczać. Oczywiście można zastanowić się czy bardziej potrzebne jest nam oczyszczenie z toksyn, ze względu np. na cierpienie na chroniczne zaparcia, czy też wzmocnienie organizmu, ze względu na stosowaną dietę, w której brakuje pewnych mikroelementów, bądź obniżoną odporność organizmu. Niemniej jednak możliwe jest również stosowanie obydwu tych suplementów w odpowiednich dawkach. Składniki odżywcze, które zawierają, takie jak witamina B12, czy kwas foliowy w nadmiarze są metabolizowane, także nie grozi nam ich przedawkowanie.

Warto sięgać po naturalne suplementy diety zawierające zielony barwnik chlorofil. Są one źródłem witalności, a także energii. Doskonałe właściwości wzmacniające i oczyszczające doceni każdy, niezależnie od wieku.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij