Nie każde ćwiczenie odchudza

W obecnych czasach tak dużo mówi się o zdrowym stylu życia i o przemyślanych ćwiczeniach, które pozwalają nam odmienić nasze ciało. Niestety nie zawsze siła wykonywanych ćwiczeń przekłada się na właściwe efekty nasze pracy, zwłaszcza jeśli wykonujemy sporo treningów wysiłkowych, ale ostatecznie nie widzimy tego na naszej sylwetce.

Po prostu wspomniane treningi nie przekładają się na efekty, co sprawia, że bardzo często myślimy, że robimy coś źle, a problem może tak naprawdę był zupełnie inny. Pamiętajmy, że ćwiczenia muszą być dobrane zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Jeśli na samym starcie dokonamy złego doboru ćwiczeń, to nic dziwnego, że nie zauważymy żadnych zmian w sylwetce, czy też innych efektów, świadczących o tym, że rzeczywiście ćwiczymy.

Jak zmienić sylwetkę?

Zawsze trzeba mieć tę świadomość, że wszystkie ćwiczenia powinniśmy wykonywać aerob-owo, ponieważ tylko taki rodzaj ćwiczeń, daje nam rzeczywiste możliwości, pozwalające na konkretną zmianę sylwetki. Niektórzy jednak nie wiedząc o tym, stosują ćwiczenia anaerobowe, które faktycznie nie są w stanie dać nam faktycznego rezultatu w postaci poprawionej sylwetki.

Warto więc mieć na uwadze, że spalenie tkanki tłuszczowej, musi się odbyć za pomocą ćwiczeń anaerobowych, wtedy naprawdę jesteśmy w stanie zrobić wiele dla naszej sylwetki. Do najpopularniejszych ćwiczeń tego typu zaliczamy, pompki, brzuszki, podnoszenie ciężarów oraz ogólne ćwiczenia kalenistyczne. Jak więc możemy zauważyć, chodzi głównie o te ćwiczenia, gdzie wymagana jest siła naszych własnych mięśni.

Siła własnych rąk i nóg

Należy również podkreślić, że ćwiczenia anaerobowe, są bardzo męczące i tak naprawdę jesteśmy w stanie dać z siebie wszystko, ale jedynie przez krótki czasu. To bardzo ważne, ponieważ w przypadku ćwiczeń typowo aerobowych, nie ma takiego ogólnego obciążenia ciała, przez co i trening nie jest tak odczuwalny. Jak więc widzimy, różnice są i to znaczące, a ćwiczenia anaerobowe, faktycznie potrafią obciążyć konkretne partie mięśni, do maksimum możliwości.

Przy takim treningu odpowiednia regeneracja ciała jest bardzo ważna i wymagana, zwłaszcza jeśli wykonujemy ćwiczenia, aż do uzyskania odczucia bólu lub pieczenia. To jest właściwy znak, że nasze ciało osiągnęło maksimum i nie jesteśmy w stanie wykrzesać z siebie więcej. Siła własnych mięśni to idealny argument pokazujący nam, że wystarczą najprostsze sposoby, aby ostatecznie osiągnąć właściwy wynik ćwiczeń.

Wypróbujmy dawne rozwiązania

Nie, musimy więc zapisywać się na siłownię i korzystać z bardziej nowoczesnych rozwiązań, skoro tradycyjna kalenistyka, jest w stanie zagwarantować nam tak dużo możliwości. Jeśli decydujemy się na tak wymagające ćwiczenia, to powinniśmy mieć ze sobą pulsomierz, najlepiej taki w formie zegarka. W ten sposób jesteśmy w stanie kontrolować puls, do takiego stopnia, że w razie zbyt dużego podwyższenia wiemy już, że dalsze ćwiczenie wiąże się z ryzykiem. W ten sposób hamujemy własne ambicje i zabezpieczamy się przed możliwością wystąpienia kontuzji.

Jak więc widzimy, możliwości kontuzji w tym wypadku są o wiele większe, ale możemy zminimalizować ryzyko, poprzez samokontrolę. W wielu przypadku rzeczywiście to w zupełności wystarczy, dlatego nie musimy się o to, że coś nam się stanie podczas ćwiczeń. Dobrze jest unikać innych kłopotów, po to, aby bezpiecznie trenować i skutecznie budować masę mięśniową. Rozbudowa poszczególnych mięśni może być bardzo pomocna, ponieważ w ten sposób rzeczywiście zauważymy zmiany na naszym ciele.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij