Na czym polega „wampirzy lifting”?
W jaki sposób wytwarzane jest osocze bogatopłytkowe?
Zabiegi odmładzania skóry z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego są idealną alternatywą dla tych, którzy z różnych powodów nie chcą skorzystać z zabiegów polegających na wstrzykiwaniu botoksu. Warto zaznaczyć, że wampirzy lifting pozwala osiągnąć doskonałe rezultaty. W składzie osocza bogatopłytkowego znajdują się bowiem komórki i czynniki wzrostu, które pochodzą z krwi pacjentki. Jak to jest możliwe?
Osocze jest wytwarzane bezpośrednio z krwi pacjentów. Na kilka dni przed planowanym zabiegiem pobierana jest niewielka (około 6-18 ml) próbka krwi, która potem jest odwirowywana. Proces ten ma na celu oddzielenie od siebie białych i czerwonych krwinek. W rezultacie w laboratorium udaje się otrzymać wykorzystywane do wykonana wampirzego liftingu czyste osocze bogatopłytkowe, które składa się z wysoko zagęszczonych płytek krwi. Tuż przed wykonaniem zabiegu do osocza dodawany jest jeszcze specjalny odczynnik, który aktywuje płytki krwi do produkcji czynników wzrostu.
Przebieg zabiegu
Z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego wykonywany jest zabieg Regeneris, czyli specjalny program polegający na biostymulacji komórek skóry do rozpoczęcia wzmożonych procesów regeneracji.
Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z Kliniki Medycyny Estetycznej Ziemlewski: Sam zabieg jest bardzo prosty i polega na dokładnym ostrzykiwaniu skóry twarzy w celu wprowadzania pod nią preparatu z uzyskanym wcześniej osoczem bogatopłytkowym. W zależności od celu wykonywanego zabiegu, można stosować dwa sposoby ostrzykiwania. W celu zlikwidowania konkretnych zmarszczek obstrzykiwanie jest wykonywane wzdłuż ich brzegów. Jeśli zaś celem jest generalne odmłodzenie skóry twarzy, ostrzykiwanie jest wykonywane w formie klasycznej mezoterapii.
Tak wykonany zabieg odmładzania skóry twarzy jest całkowicie bezpieczny i pozwala na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów. Bardzo dużą zaletą wykorzystania wykonanego z krwi osocza jest brak ryzyka wystąpienia późniejszych reakcji alergicznych na zastosowany preparat.