Jak uniknąć przesady w ubraniach dla dzieci

Dzisiaj ogólne kwestie mody, nie są jedynie zarezerwowane dla dorosłych kobiet. Tak naprawdę zagadnienia związane z ubiorem dziewczynek, pojawiają się już od najmłodszych lat. Każda mama chce, aby jej córeczka wyglądała jak księżniczka, przez co mamy zwyczajnie się prześcigają w tym, które dziecko będzie ubrane lepiej.

Oczywiście w tym wszystkim rodzi się też pewna przesada, ponieważ bardzo często, strój takich dziewczynek, nie jest do końca adekwatny do ich wieku. Należy powiedzieć jasno, że kwestie mody z pewnością są bardzo ważnym elementem, dla małych dzieci, ale nie powinno to być kłopotliwe dla samego dziecka, które staje się coraz bardziej podobne do lalki niż do dziewczynki.

Kwestia wolnego wyboru

Co najgorsze dzieci, często nie rozumiejąc podejścia dorosłych, same zaczynają ubierać się coraz bardziej nieodpowiednio do swojego wieku, ponieważ powielają ten sam nawyk, którego nauczyły się od swoich rodziców. To bardzo niebezpieczne, ponieważ nie powinno się przesadzać z ubraniami, bo może mieć to bardzo negatywny skutek. Przede wszystkim rodzice, powinni pytać się dziecka, w czym chce iść do szkoły, a nie podejmować tę decyzję za dziecko, bo to wtedy w znaczący sposób ogranicza wybór dziecka. Kwestia wyboru własnego stroju jest ważna dla rozwoju psychicznego dziecka.

Mała dziewczyna nie może czuć presji z otoczenia najbliższych osób, które chcą zrobić z niej małą modelkę. Małe dziewczynki powinny być ubrane w ciuchy dostosowane do ich wieku. Dobrze jest wybrać kolorową bluzeczkę oraz ładne dżinsy, które pozwolą podkreślić urodę dziecka. Pamiętajmy, że dla małej dziewczynki ubiór nie jest jedynie kwestią wyglądu, to przede wszystkim taki swoisty element tożsamości.

Dziewczynka zawsze wie co chce nosić

To właśnie dlatego, dziewczynki bardzo często wyglądają między sobą inaczej, ponieważ każde dziecko przywiązuje się do jakiegoś stylu ubioru i w tym wypadku nie jest to narzucona stylizacja, lecz wybór, którego dokonało dziecko. Bardzo często tego typu aspekty, są pomijane przez rodziców, przez co rodzą się kolejne błędy w wychowaniu małej dziewczynki.

Każde ubranie dla dziecka musi być dopasowane i wyglądające przyzwoicie, co jest bardzo ważne, należy odpuścić sobie dodatki do ubrania, ciuchy dla dziewczynki powinny być proste i posiadać odpowiednią gamę koloru. Należy mieć świadomość, że wspólne zakupy ciuchów z mamą na pewno bardzo zbliżają dziecko do rodzica. W takiej sytuacji dziecko może podjąć decyzję o wyborze ubrania, po konsultacji z rodzicem, ale równie dobrze dziecko może samo coś wybrać, coś, w czym będzie czuło się dobrze. W takich wypadkach warto się zgodzić i iść na kompromis, ponieważ w ten sposób dziecko będzie miało własną tożsamość i jednocześnie poczuje się ważne.

Dobra porada od rodzica

Należy pamiętać, że mamy też kiedyś były małymi dziewczynkami i należy wczuć się w sytuację dziecka, które nie chce, aby osoba dorosła coś narzucała wbrew woli dziecka. To bardzo ważne, ponieważ rozwój relacji córka matka musi odbywać się bez przeszkód. Oczywiście dziecko zawsze może zaczerpnąć dobrej rady u mamy i wtedy rodzic powinien wysłuchać, co dziewczynka ma do powiedzenia i skutecznie doradzić.

Panie doskonale znają się na modzie, dlatego porada w wyborze ubrania, nie będzie większym problemem. Tak więc dzisiaj wybór ładnego i przyzwoitego ubrania dla dziewczynki, nie jest dużym problemem, ponieważ w sklepie możemy znaleźć wiele różnych ubrań na nasze dziecko, to jedynie kwestia uzasadnionego wyboru nic więcej.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij