Jak dbać o zdrowie?

Zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym należy dbać o zdrowie. Wymieniamy kilka zasad, dzięki którym osiągniesz zdrowie. Wiele osób zastanawia się pewnie czy, na przykład ze względów ideologicznych, nie powinni zostać wegetarianami. Niektórzy też po prostu zwyczajnie mięsa nie lubią, dlatego go nie jedzą. Jednakże nie każdy może po prostu przyjąć tego rodzaju dietę.

Jednym ze sposobów, na sprawdzenie, cz taka dieta nam odpowiada może być identyfikacja naszego typu metabolicznego. Niektórzy potrzebują bowiem wysokobiałkowego menu bazującego na mięsie, podczas gdy inni mogą spożywać w większości węglowodany. Jest to po prostu zależne od danego organizmu.

Zasady zdrowego żywienia

Dlatego czasami warto przeprowadzić testy sprawdzające jaki pokarm jest najlepszy dla naszego organizmu.
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, to oczywiście prawdziwe stwierdzenie. Przyjmowanie sporych ilości pokarmu o wcześniejszej porze, a mniejszych później, może obniżyć ich spożycie całkowite i wspomagać leczenie lub zapobieganie tworzenia nadmiernej tkanki tłuszczowej.

Poranne śniadanie powinno zawierać owies, ponieważ jest on jednym z najzdrowszych zbóź. Ponadto owies dodaje energii na co najmniej kilka dobrych godzin. Nie traci także swych zbawiennych dla zdrowia właściwości, gdy poleje się go na przykład prawdziwym syropem klonowym i posypie truskawkami czy jagodami goji.

Śniadanie na początek

Tak przygotowana owsianka zawiera związki chemiczne, które zapobiegają chorobom układu krążenia poprzez obniżanie wysokiego poziomu złego cholesterolu oraz redukcję pozostałych czynników ryzyka.

Dzięki odpowiedniemu śniadaniu możemy zyskać energię na cały poranek lub nawet prawie cały dzień. Oczywiście nie zapominajmy też o odpowiednim spożywaniu posiłków co około 4 godziny. Taka dieta jest najlepsza dla naszego organizmu. Jeśli jemy regularnie nasz organizm jest zregenerowany i pełen pozytywnej energii.
Jeszcze innym ważnym elementem zdrowej diety jest unikanie przetworzonej żywności. Nie spożywaj najlepiej niczego, co nie pochodzi prosto z natury.

Natura najlepsza

Po prostu unikaj wszystkiego, co powinno być naturalnie w innym kolorze czy smaku, a jest w innym. Musisz też czytać etykietki, jeżeli jakiś produkt jest pewłen konserwantów, sztucznych słodzików, wzmacniaczy smaku, i innych niezdrowych dodatków chemicznych, które zastępują naturalne składniki żywnościowe. Zawsze więc warto dokładnie czytać etykiety i unikać prawie wszystkich „E”. Okazuje się jednak, że nie wszystkie „E” są niezdrowe. Otóż, niektóre z nich oznaczają substancje pochodzenia sztucznego, jednak nie działają one w negatywny sposób na zdrowie człowieka. Jeszcze innym ważnym elementem zdrowej diety jest zapewnienie odpowiedniego poziomu witaminy D. Jest to tak zwana witamina zdrowia psychicznego, która niewątpliwie polepsza nasze samopoczucie.

Zwłaszcza w okresie jesienno zimowym, jest więc nam potrzebna do prawidłowego funkcjonowania. W miesiącach letnich ważna jest codzienna ekspozycja na światło przez co najmniej pół godziny dziennie. Aktualnie możemy mieć niedobory tejże witaminy, dlatego należy zadbać o odpowiednią suplementację. Nie możemy absolutnie o tym zapominać, ponieważ możemy przez to nabawić się depresji lub innych niepożądanych chorób. Prawidłowa suplementacja wpływa pozytywnie na zdrowie naszego organizmu, zarówno psychiczne, jak i fizyczne.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij