Dieta dr Dąbrowskiej

Czy każdy może ją stosować?. Dieta pani doktor Dąbrowskiej jest oparta głównie na warzywach i tylko niektórych owocach. Jest ona aktualnie popularna za sprawą Karoliny Szostak, która schudła około 30 kilogramów na tejże diecie. Dieta dr Dąbrowskiej to nic innego jak leczniczy post, który ma na celu uruchomienie w naszym ciele mechanizmów samoleczenia. Dzięki temu możemy się pozbyć naprawdę wielu chorób cywilizacyjnych, jak miażdżyca, hashimoto czy inne choroby układu krążenia.

Dieta dr Dąbrowskiej składa się z dwuetapowego programu odchudzającego, którego celem jest nic innego jak oczyszczenie organizmu z toksyn i przywrócenie mu równowagi wewnętrznej. Ponadto, zrzucone kilogramy są efektem ubocznym diety.

Założenia

Najważniejszym jej elementem jest jednak lecznicza głodówka, która ma na celu przywrócenie organizmowi jego samoleczących mechanizmów.

Ten leczniczy post po prostu zakłada spożywanie w małych ilościach tylko i wyłącznie określonych warzyw i owoców.

Warzywa i owoce

Będąc na tej diecie możesz spożywać prawie wszystkie warzywa (poza ziemniakami i batatami, które są tuczące i mają wysoki indeks glikemiczny). Należy wiedzieć, że dieta dr Dąbrowskiej jest także odpowiednia dla diabetyków. Jest taka odpowiednia dla chorych na różne inne choroby cywilizacyjne, jak na przykład miażdżyca czy hashimoto. Należy jednak z tą dietę bardzo uważać. Otóż, szybkie odstawienie wielu produktów naraz może skutkować niedoborami różnego typu substancji w organizmie.

Jeżeli, na co dzień spożywasz dużo cukru i nagle kompletnie go odstawisz, a nie wypełnisz tej luki innym pokarmem, to zapewne rzeczywiście możesz dużo zrzucić na wadze, ale także może się to skończyć wizytą u lekarza. Ta dieta jest bardzo restrykcyjna i choć wielu osobom naprawdę pomogła, to trzeba z nią niezwykle uważać i nie eksperymentować. Należy po prostu skrupulatnie trzymać się wyznaczonych zasad.

Poważna sprawa

Warto więc przemyśleć sprawę i podejść do niej rozważnie. Dieta przewiduje powolny proces wychodzenia z niej. Nie można nagle po 40 dniach skończyć diety i od nowa zacząć jeść wszystkie niezdrowe produkty. To niestety tak nie działa. Jest to powolny proces i wszystko należy robić z odpowiednią precyzją i planem. Nie jest to zadanie łatwe ani przyjemne, jednak należy przez to przejść jeśli chce się wyzdrowieć. Po zakończeniu diety należy wciąż trzymać się określonych zasad. Już nigdy nie można powrócić do spożywania białego pieczywa, przetworzonych produktów czy takich z dużą zawartością konserwantów. Nie można także spożywać słodzonych napojów, które mają bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Należy jednak pamiętać, iż pomimo tego, że dieta dr Dąbrowskiej rzeczywiście leczy wiele chorób, to niektórzy po prostu nie mogą jej stosować. Osoby, które są bardzo chore po prostu nie mogą tak z dnia na dzień kompletnie zmienić sposobu odżywiania. Mogłoby im takie działanie przysporzyć wielu dodatkowych problemów zdrowotnych. Jednakże dr Dąbrowska w swoich książkach opisuje dokładnie kto może uzdrwoić się jej dietą, a kto niestety nie. Okazuje się, że wiele osób naprawdę bardzo chorych wyleczyło się z pomocą tej naturalnej diety. Pamiętajmy o tym, że natura to nasz najważniejszy przyjaciel i wszystko co naturalne jest dobre dla naszego ciała i ducha.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij