Aktywność i higiena zdrowotna - jak zmotywować się do ćwiczeń?

Jak być zmotywowanym do ćwiczeń?

Zachowywanie motywacji nie jest takie proste. Natomiast, jeśli na początku przezwyciężymy te ciężki chwile, to później będzie nam znacznie łatwiej. Ma to szczególne zastosowanie w trenowaniu, ćwiczeniach. Jeśli więc zamierzamy być aktywni fizycznie, prawie codziennie, to tutaj motywacji warto się nauczyć.

Dzięki temu nie tylko będziemy lepiej wyglądać i zdrowiej się czuć. Ale mamy pewność, że taki sport dobrze wpłynie na naszą osobowość. Łatwiej będzie nam radzić sobie z uczuciami, trudnymi chwilami i rozwiązywaniem innych problemów. Tak oddziałują na nas regularne ćwiczenia, które możemy zawsze wykonywać w domu oraz na zewnątrz.

Bodziec do ćwiczeń

Jaki bodziec i motywacja do ćwiczeń?

Na samym początku musimy posiadać konkretny bodziec do rozpoczęcia ćwiczeń. W tym celu warto jest usiąść z kartką papieru i wypisać na niej korzyści, które będą wynikały z takiej aktywności fizycznej. Ustalmy, jakie rezultaty chcielibyśmy osiągnąć. Możliwe, że chcemy zgubić zbędne kilogramy bądź nabyć trochę mięśni.

Następnie starajmy się poznać historię osób, które wysilają się w kierunku sportu. Okazuje się, że niemalże wszyscy ludzie sukcesu uwielbiają sport. I przez to mogą uzyskiwać naprawdę świetne rezultaty. Powstało w tym kierunku wiele biografii, poradników, z którymi w wolnej chwili możemy się zapoznawać. Pewne z nich dostępne są w formie papierowej, natomiast inne jako pdf czy audiobook. To sprawia, że zapoznawanie się z nimi okazuje się dla nas znacznie łatwiejsze.

Systematyczne ćwiczenia i higiena

Systematyczne ćwiczenia i higiena - jak ważna?

Jeśli interesują nas efektywne ćwiczenia, to tutaj musimy ustalić ich dokładny harmonogram. Nie chcemy, aby w ciągu tygodnia te ćwiczenia były czysto przypadkowe. O wiele lepiej, gdy są dostosowane pod nas, nasze możliwości, a zarazem konkretne cele, które chcemy uzyskać. Jeśli nie potracimy ocenić, jakie ćwiczenia wykonywać w tym kierunku, to skorzystajmy z pomocy trenera personalnego. Właśnie on będzie mógł skupić się na nas w stu procentach.

Ustalamy sobie również proste zasady związane ze snem, odżywianiem i nawodnieniem organizmu. Nie powinniśmy pod tym względem zaniedbywać swojego ciała. Przecież tylko odpowiednia ilość snu, nawodnienie organizmu, jak i zdrowa dieta pozytywnie wpływa na regularne ćwiczenia, treningi. Dzięki takiemu połączeniu osiągamy w nich jeszcze lepsze rezultaty. Nasze ciało potrafi się w pełni regenerować, nasze kości, mięśnie są odżywione, a krew odpowiednio oczyszczona.

Prezenty za małe i duży zwycięstwa

Aktywność i higiena zdrowotna - prezenty za małe i duże zwycięstwa

Uwielbiamy nagrody, ponieważ to dzięki nim czujemy się o wiele lepiej. Zauważamy, jak przyczyniają się do naszego szczęścia. Dodatkowo motywują nas do tego, aby być wytrwałym w postanowieniu przez cały czas. Jeśli więc ćwiczymy już przez miesiąc, osiągniemy pewne cele, to starajmy się odpowiednio nagrodzić. W jaki sposób?

Wysilamy się w sporcie, więc te nagrody również powinny być przemyślane. Ale mogą dotyczyć naszej przyjemności. Możliwe, że uwielbiamy pewne wino czerwone. Jeśli więc osiągniemy konkretny poziom w treningach, to w nagrodę zakupimy sobie kolejne wino. Innym razem takim prezentem okaże się obraz, ciekawa książka czy kurs online.

Takich pomysłów na prezent motywujący jest wiele. Dobrze jest tutaj odnieść się do swoich upodobań. Ale nie należy z nimi zbytnio przesadzać. Przecież nasze upodobania powinny być dostosowane do pewnych standardów. Nie chcemy w czasie takiego długotrwałego treningu w nagrodę zakupić sobie pełno lodów, które od razu zjemy. Także nie zakupujemy wtedy pizzy. Gdybyśmy decydowali się na powrócenie do złych nawyków żywieniowych, choćby na chwilę, to rezultaty ćwiczeń byłyby o wiele słabsze. Dodatkowo powrót do ponownych treningów również okazałaby się dla nas bardzo trudny.

Podsumowanie: Codzienne trenowanie już przez 20-30 minut sprawi, że jakość naszego życia osobistego i zawodowego zacznie wzrastać. Jeśli więc chcemy cieszyć się lepszym życiem, to starajmy się pod tym względem lepiej zadbać o siebie i swoich najbliższych. Dawajmy im dobry przykład, a dzięki temu również z innymi będziemy ćwiczyć. To także okaże się dla nas bardzo motywujące.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij