Depilacja laserowa a ryzyko oparzeń

Depilacja laserowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Oprócz wysokiej skuteczności jaką zapewnia oraz wiele korzyści jakie gwarantuje, zabiegi tego rodzaju mogą przyczynić się do wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych. Aby temu zapobiec warto świadomie podjąć decyzję o zabiegach trwałego usuwania owłosienia, a także odpowiednio przygotować się do tego rodzaju terapii.

Bezpieczeństwo depilacji laserowej

Bezpieczeństwo depilacji laserowej znajduje się na wysokim poziomie, mimo wielu wątpliwości jakie mogą pojawiać podczas terapii. Aby w jak największym stopniu zminimalizować ryzyko skutków ubocznych, należy ściśle przestrzegać zaleceń kosmetologa prowadzącego.

Wśród nich wyróżnia się odpowiednie przygotowanie skóry do zabiegu. Bardzo istotne jest unikanie opalania miejsca zabiegowego zarówno bezpośrednio na słońcu jak i w wyniku stosowania samoopalacza oraz korzystania z solarium. W przeciwnym razie depilacja laserowa na świeżo oraz mocno opalonej skórze mogłaby wywołać poparzenia. Na czas około 2 tygodni należy unikać stosowania leków o działaniu fotouczulającym tj. antybiotyki, sterydy, retinoidy, leki psychotropowe. Nie zaleca się stosowania inwazyjnych peelingów skóry w miejscu gdzie wykonywana jest depilacja laserowa. Na szczególną uwagę zasługuje dermabrazja, mikrodermabrazja oraz peelingi chemiczne.

Należy podkreślić, że skóra tuż po zabiegu może być w nieznacznym stopniu podrażniona, jednak nie poparzona. Oznacza to, że jej pielęgnacja powinna być delikatna, nie obciążająca naskórka. W związku z tym zaleca się zrezygnować z kosmetyków bazujących na alkoholu, a także wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych.

Depilacja laserowa a ryzyko poparzeń

Mimo że depilacja laserowa Wrocław uznawana jest za zabieg bezpieczny oraz nieinwazyjny, na temat poparzeń po jej wykonaniu pojawia się wiele niesprawdzonych informacji. Należy podkreślić, że skutki uboczne w takiej formie mogą się wydarzyć. Jednak w sytuacji, gdy wszystkie przeciwwskazania do zabiegu będą wykluczone oraz zgodne z prawdą oraz kosmetolog dostosuje odpowiednie parametry, wówczas depilacja laserowa nie spowoduje żadnych niepożądanych skutków ubocznych w postaci poparzeń.

Wskazówka

Przykre konsekwencje depilacji laserowej całego ciała wynikać mogą między innymi z braku umiejętności kosmetologa wykonującego zabieg, ale również mogą wystąpić na skutek nieodpowiedniego przygotowania się do terapii ze strony klienta (przyjmowanie leków oraz ziół fotouczulających, mocno opalona skóra, zatajenie choroby).

Oparzenia po depilacji laserowej

Oparzenia skóry po depilacji laserowej mogą wynikać z zastosowania zbyt wysokich parametrów przez kosmetologa lub gdy skóra jest mocno bądź świeżo opalona. Wówczas dochodzi do zbyt mocnego podgrzania tkanek, co skutkuje wystąpieniem intensywnego zaczerwienienia skóry oraz pęcherzy. W takiej sytuacji należy szybko reagować i rozpocząć schłodzenie miejsca zabiegowego. W przypadku kiedy natychmiastowe schłodzenie skóry nie przyniesie oczekiwanych efektów, należy niezwłocznie poddać się opiece lekarskiej.

Podsumowanie

Depilacja laserowa Warszawa a ryzyko poparzeń stanowi częsty temat spekulacji. Zabiegi laserowe nie należą do inwazyjnych metod usuwania owłosienia, jednak niewłaściwe przygotowanie do zabiegu lub zbyt wysokie parametry użyte podczas terapii mogą stanowić przyczynę poparzeń skóry. Mimo to odpowiednio przeszkolony kosmetolog powinien poinformować o właściwym przygotowaniu się do zabiegu, wykluczyć wszelkie przeciwwskazania, a także odpowiednio dostosować parametry lasera do odczuć klienta oraz rodzaju skóry i koloru włosów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij