Czy warto trzymać restrykcyjną dietę?

Rozpoczęcie procesu odchudzania to przede wszystkim świadoma decyzja, którą bardzo ciężko podjąć, zwłaszcza jeśli jesteśmy bardzo przywiązani do poprzedniego systemu odżywiania.

Niektórzy podejmują próbę stosowania diety, ale w dużej ilości przypadków osoby mimo to rezygnują po paru dniach, nie dając sobie rady z takim wyzwaniem. Dieta jest bardzo trudna w utrzymaniu, zwłaszcza jeśli lubimy sobie dobrze podjeść w nocy. Niektórzy mają nawet wyrzuty sumienia, ale zupełnie niepotrzebnie, ponieważ nie przestrzegając, narzuconych sobie zasad oszukują jedynie sami siebie. Warto zauważyć, że ścisła i w pełni restrykcyjna dieta nie zawsze wygląda tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Nawet jeśli próbujemy się głodzić, po to, aby schudnąć, kilka kilogramów. Niestety nie ma gwarancji, że nasz organizm nie zacznie odrzucać naszego postanowienia.

Zła dieta nie pomoże

Pamiętajmy, że źle przygotowana dieta może o wiele bardziej zaszkodzić naszemu organizmowi, niż jedzenie kalorycznych rzeczy. Jak więc poradzić sobie z zaistniałą sytuacją?.

Czy dieta faktycznie jest taka niebezpieczna, jak się o niej mówi?. Tutaj zdania mogą być podzielone, ponieważ znajdziemy zwolenników zdrowszego trybu życia, jak i przeciwników, którzy twierdzą, że przez rygorystyczną głodówkę, doprowadzamy nasz organizm do totalnego wyniszczenia. Niestety osoby krytykujące rygorystyczne podejście do diety, mają bardzo dużo racji, jeśli dieta jest ułożona samodzielnie, może być dla nas niebezpieczna. Jeśli już koniecznie chcemy się odchudzać i nie widzimy innego wyjścia, to powinniśmy udać się do dietetyka, on z pewnością ułoży nam lepszą i bardziej bogatą w składniki odżywczą dietę, która nam nie zaszkodzi. Pamiętajmy, że zmiana nawyków żywieniowych to tylko chwila zamiana, w momencie, gdy kończy się dieta, powinniśmy na nowo wrócić do swojego stylu życia, dlatego, aby uzupełnić brakujące składniki. W organizmie nie może podchodzić do braku substancji odżywczych, ponieważ w ten sposób zakłócimy pracę wielu organów wewnętrznych i doprowadzimy nasze ciało do skrajnego wycieńczenia.

Problem z dostosowaniem do diety

Ciężko jest dostosować się do warunków, jakie występują w trakcie zmiany nawyków żywieniowych.

Zanim przyzwyczaimy się do diety, musi minąć sporo czasu, dlatego też w praktyce wszystkie działania związane z odchudzaniem, mogą mieć zupełnie odwrotny skutek. Czasem lepiej sobie odpuścić i na przykład zamiast diety, zacząć stosować ćwiczenia fizyczne. Więcej ruchu pozwala nam na szybszą przemianę materii, a co za tym idzie, spalamy w ten sposób więcej zbędnych kalorii, co wpływa na wyszczuplenie sylwetki. Jak więc widzimy dieta, to tak naprawdę ostateczne rozwiązanie, jeśli wszystkie inne metody już zawiodły i nie widzimy innych możliwości, tylko wtedy dieta ma rzeczywiście sens.

Ćwiczymy, a nie się odchudzajmy

Społeczeństwo, bardzo niechętnie podejmuje temat ćwiczeń fizycznych, ponieważ ludzie w dwudziestym pierwszym wieku są bardzo leniwi i każdy wysiłek jest dla nich trudny do wykonania.

Na szczęście mentalność powoli się zmienia, zaczynamy dostrzegać coraz więcej osób dbających o własne zdrowie i kondycję fizyczną, co oznacza, że w przyszłości świadomość ludzi na temat sportowego trybu życia będzie jeszcze większa niż teraz. Wtedy dieta nie będzie już potrzebna albo będziemy ją stosować w o wiele mniejszym wymiarze, takim, który nie jest w stanie zniszczyć organizmu. Łatwo więc wyciągnąć z tego wszystkiego wnioski, że restrykcyjna dieta, jest dzisiaj nieopłacalna, chyba że cierpimy na naprawdę dużą nadwagę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij