Bezinwazyjny lifting twarzy jako skuteczny sposób na pozbycie się zmarszczek

Bezinwazyjny lifting twarzy jako skuteczny sposób na pozbycie się zmarszczek

Stosowanie kremów czy nawet serum przeciwzmarszczkowego, a także różnego typu masaże oraz ćwiczenia mięśni twarzy to domowe sposoby na opóźnienie pojawiania się oznak upływu czasu na skórze. Jeśli natomiast chcemy przywrócić jej utracony młodzieńczy wygląd, lepiej zdecydować się na zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Czy istnieją jednak skuteczne alternatywy dla klasycznego liftingu?

Pytanie to jest niebezpodstawne. Chirurgiczne naciągnięcie skóry twarzy, dekoltu czy szyi wiąże się bowiem z koniecznością odbycia rekonwalescencji, która wyklucza na pewien czas z życia zawodowego i towarzyskiego. Poza tym w związku z wykonaniem cięć i założeniem szwów w niektórych obszarach (z reguły mało widocznych, ale jednak) pojawiają się nieestetyczne blizny. Nic dziwnego, że wiele osób wolałoby uniknąć podobnych niedogodności.

Zaawansowana technologia w służbie młodości

Na szczęście nieustający postęp, jaki dokonuje się w dziedzinie działań przeciwstarzeniowych, pozwolił na opracowanie innowacyjnego zabiegu z wykorzystaniem podczerwieni. Nosi on nazwę Titan, a przeprowadzany jest chociażby w warszawskiej przychodni specjalistycznej High-Med. Jego rezultaty są tak spektakularne, że technologię tę z miejsca okrzyknięto liftingiem bez skalpela.

Przeciwwskazania

Cała procedura nie wymaga szczególnych przygotowań. Na wstępie trzeba jednak odbyć konsultację lekarską mającą na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Należą do nich m.in.:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • aktywna opryszczka i inne pęcherzowe choroby skóry,
  • przerwanie ciągłości skóry i jej stany zapalne w miejscu zabiegu,
  • choroby nowotworowe,
  • obecność implantów metalowych bądź elektronicznych w ciele.

Na czym polega zabieg

Bezinwazyjny lifting Titan wykorzystuje energię promieniowania tzw. głębokiej podczerwieni, czyli fal świetlnych o długości 1100-1800 nm (granica częstotliwości fal radiowych). Sięga ono w głąb skóry na mniej więcej 3 mm, gdzie podgrzewa włókna kolagenowe aż do ich denaturacji. Wskutek tego kurczą się one, co przekłada się na natychmiastowe wygładzenie skóry i poprawę jej napięcia. Regeneracja rzeczonych włókien – a wraz z nią synteza nowego kolagenu – zajmuje kolejne trzy miesiące, po którym to czasie pojawia się ostateczny efekt.

Rezultaty

Polega on na przywróceniu skórze gęstości i sprężystości, czyli również młodzieńczego, promiennego wyglądu. Dzięki zabiegowi Titan możliwe jest wygładzenie bruzd i zmarszczek, podniesienie opadających policzków, korekta owalu twarzy, a nawet ujędrnienie obwisłych tkanek na ramionach czy brzuchu. To świetny sposób na poprawę kondycji skóry po ciąży czy intensywnej kuracji odchudzającej.

Bez bólu, bez powikłań

W zależności od stanu wyjściowego oraz oczekiwań w zakresie rezultatów wykonuje się serię 1-4 zabiegów (w miesięcznych odstępach), nie stanowi to jednak dla pacjenta dużego dyskomfortu. Zastosowanie głowicy chłodzącej eliminuje bowiem przykre doznania w trakcie zabiegu, chroni też okoliczne struktury, naczynia krwionośne i nerwy. Do minimum ograniczone zostaje więc ryzyko wystąpienia ewentualnych powikłań, tym bardziej że nad bezpieczeństwem całej procedury czuwa lekarz.

Wszystko to przekłada się również na błyskawiczną rekonwalescencję: bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych czynności, a nawet nałożyć makijaż. Praktycznie jedynym skutkiem ubocznym jest zaś miejscowe zaczerwienienie skóry, które ustępuje w ciągu 24 godzin.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij