Zaburzenia erekcji – skuteczne sposoby na tą wstydliwą przypadłość

Sprawność seksualna to dla każdego mężczyzny sprawa nadrzędna. Jednak zaburzenia erekcji są najczęściej występującą dysfunkcją seksualną. Ponad połowa mężczyzn w wieku 40 – 70 lat boryka się z czasowymi lub trwałymi problemami z utrzymaniem wzwodu. Jakie są tego przyczyny? I jak można sobie pomóc?

Czym są zaburzenia erekcji?

Pod pojęciem zaburzeń erekcji rozumiana jest stała lub okresowa niemożność utrzymania erekcji podczas stosunku seksualnego. Nie jest tu oczywiście uwzględniana fizjologiczna zmiana możliwości seksualnych mężczyzny wynikająca z osiągnięcia wieku 60 lat. Przyczyn zaburzeń erekcji może być wiele, a najistotniejsze z nich to:

– przewlekły stres i przemęczenie, co powoduje zaburzenia erekcji szczególnie u mężczyzn młodych i w średnim wieku
– stosowanie używek oraz sterydów i anabolików
– zaburzenia krążenia i problemy z ciśnieniem krwi
– cukrzyca
– choroby prostaty
– choroby nerek lub wątroby
– zaburzenia hormonalne związane ze spadkiem stężenia testosteronu
– schorzenia kręgosłupa
– nerwice, stany depresyjne i zaburzenia psychiczne

Jak widać przyczyn zaburzeń erekcji jest wiele, a ich zróżnicowany charakter determinuje różną strategię walki z tą przypadłością, której negatywne skutki dotykają obojga partnerów.

Wyleczyć zaburzenia erekcji

Jeżeli przyczyną problemów z utrzymaniem wzwodu i odbyciem satysfakcjonującego stosunku seksualnego są schorzenia somatyczne, należy wyleczyć schorzenie podstawowe, np. nadciśnienie. Jeśli jednak problem tkwi w psychice, często wymagana jest terapia u seksuologa.

W praktyce najczęściej wygląda to jednak tak, że mężczyzna uznaje swój problem za zbyt krępujący i nie trafia do żadnego specjalisty. Sięga natomiast po środki wspomagające erekcję, w tym dostępną obecnie bez recepty sławną niebieską tabletkę.

Dbanie o zdrowie i medycyna XXI wieku bazują wszak na lekach, prawda? Leki zawierające substancję czynną syldenafil działają na zasadzie doraźnego nasilenia dopływu krwi do ciał jamistych prącia, co skutkuje możliwością utrzymania wzwodu. tego typu tabletkę należy zażyć około godziny przed planowanym stosunkiem, a jej działanie utrzymuje się do czterech godzin.

Inną alternatywą jest stosowanie suplementów diety bazujących na wyciągach roślinnych czy innych naturalnych substancjach. Ich działanie jest bardziej długofalowe i wpływa na wiele aspektów utrzymania erekcji, np. poziom testosteronu czy ukrwienie stref intymnych.

Zwalcz stres i ciesz się udanym życiem seksualnym

Bez względu na przyczynę zaburzeń erekcji, czynnikiem bez wątpienia wpływającym korzystnie na życie seksualne, jest bezstresowy tryb życia. Zatem każdemu panu borykającemu się z zaburzeniami erekcji polecany jest unormowany i spokojny tryb życia. Umiarkowana aktywność fizyczna oraz zbilansowana dieta także mają pozytywny wpływ na zaburzenia erekcji.

Istotne jest także stałe podtrzymywanie aktywności seksualnej – abstynencja wbrew pozorom nie przyniesie oczekiwanych efektów.

Zaprzestanie współżycia na dłuższy czas komplikuje późniejszą aktywność. Natomiast regularna stymulacja prącia na drodze stosunku seksualnego czy masturbacji oddziałuje korzystnie na lokalne mechanizmy regulujące ukrwienie ciał jamistych.

Inne patenty na zadowalającą erekcję to dbanie o prawidłową masę ciała i nie dopuszczanie do nadwagi lub otyłości, unikanie nikotyny i alkoholu oraz ćwiczenie mięśni Kegla.

Ćwiczenie to polega na kontrolowanym zaciskaniu mięśni Kegla, np. podczas oddawania moczu tak, aby przerwać jego strumień. Gdy wiadoma będzie już lokalizacja mięśni oraz technika ich zaciskania, trening taki może odbywać się w dowolnym momencie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij