Rewolucja w leczeniu łuszczycy

Rewolucja w leczeniu łuszczycy

Łuszczyca to choroba, wokół której narosło wiele mitów i błędnych przekonaj. Jednak jedno jest pewne – choroba ta dla osób, które na nią cierpią jest niezwykle uciążliwa. Przykre objawy takie jak świąd i łuszczenie się skóry odbijają się na komforcie codziennej egzystencji. Mogą też powodować kompleksy i wycofanie się chorego z życia towarzyskiego.

Dlaczego skóra chorego tak szybko się łuszczy?

Normalny proces złuszczania się zdrowego naskórka trwa około miesiąca. Skóra ma wówczas czas na to, aby się odnowić, zregenerować i pozbyć starszych warstw naskórka. W przypadku chorych na łuszczycę proces ten staje się o wiele krótszy. Wszystko trwa około 4 dni. Dlatego też skóra u chorych na łuszczycę staje się miejscowo grubsza i dochodzi na niej do zmian.

Co warto wiedzieć o łuszczycy?

Łuszczyca należy do chorób skórnych, której przyczyny nie zostały do końca poznane. Najczęściej pojawiają się opinie, że choroba ma związek z układem immunologicznym. Panuje również przekonanie o tym, że choroba może być dziedziczna. W tym miejscu warto zaznaczyć, że łuszczyca nie jest chorobą zakaźną.

Pierwsze objawy można zaobserwować najczęściej między 10. a 40. rokiem życia. Co ciekawe, łuszczyca może ujawnić się pod wpływem różnych czynników. Najczęściej wskazuje się przede wszystkim:

  • infekcje – o podłożu wirusowym i bakteryjnym;

  • przewlekłe infekcje i choroby – zapalenie zatok, próchnica, zapalenie pęcherza, cukrzyca, dna moczanowa;

  • przyjmowanie niektórych leków – szczególnie antybiotyków, leków hormonalnych;

  • stres – a także inne silne emocje o charakterze wstrząsu wpływającego na psychikę;

  • podrażnienia i uszkodzenia skóry – a także inne choroby skórne, częste opalanie, mechaniczne usuwanie naskórka.

Na ujawnienie się łuszczycy może mieć wpływ także niezdrowy tryb życia – nieodpowiednia higiena (również nadmierna), źle dobrane ubrania, czy nieodpowiednio dobrane kosmetyki do typu skóry.

Czy łuszczycę można wyleczyć?

W pierwszej kolejności lekarze przepisują maści i naświetlania. Dopiero, gdy to nie daje rezultatów, chorym podaje się leki doustne. Leczenie farmakologiczne można wspomóc specjalistycznymi kosmetykami, które łagodzą objawy i przyśpieszają leczenie się ran. Przykładem takich kosmetyków jest uznana za rewolucyjną na rynku produktów wspomagających leczenie łuszczycy, linia Healpsorin.

W składzie tej linii kosmetyków leczniczych znajduje się maść oraz szampon do włosów. Maść może być bezpiecznie stosowana każdego dnia na całe ciało, w tym również na twarz. Maść regeneruje uszkodzoną skórę oraz w znacznym stopniu hamuje procesy zapalne naskórka oraz pomaga regulować przemianę materii komórek skóry. Co ważne, produkty z tej serii nie zawierają substancji mogących wywołać alergię.

Zarówno maść, jak i szampon minimalizują uczucie swędzenia, co znacznie zmniejsza ryzyko powstania nieestetycznych blizn będących wynikiem drapania się. Produkty te głęboko wnikają w skórę, regenerując ją oraz redukując przebarwienia. Między innymi dlatego produkty z linii Helpsorin można stosować również w przypadku egzemy, atopowego zapalenia skóry czy trądziku. W przypadku stosowania maści pierwsze efekty można zauważyć około po trzech tygodniach stosowania preparatu. W przypadku szamponu efekty pojawiają się o wiele szybciej, bo już po około tygodniu.Dla wielu osób, które miały już styczność z kosmetykami leczniczymi wspomagającymi leczenie łuszczycy oraz egzemy dobrą informacją będzie również to, że preparaty Helpsorin mają przyjemny, delikatny zapach. To również wpływa znacznie na komfort używania tych kosmetyków.

Więcej informacji na temat preparatów Helpsorin oraz ich działania znajdziesz na stronie www.healpsorin.pl.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij