Od jakiego alkoholu najłatwiej się uzależnić

Od jakiego alkoholu najłatwiej się uzależnić?

Alkoholizm staje się wręcz uzależnieniem społecznym. Przede wszystkim, osoby uzależnione od alkoholu borykają się z problemami zdrowotnymi, a także mają obniżone samopoczucie. Niestety, często cierpi też cała rodzina,
ponieważ sporo mówi się o zespole tak zwanego współuzależnienia.
Warto wobec tego wiedzieć, kiedy powinna się nam „zapalić czerwona lampka”, w związku ze spożywaniem alkoholu przez nas bądź przez naszych bliskich.

Czy istnieje alkohol od którego łatwiej się uzależnić?

Tak naprawdę, nie można powiedzieć, że od jakiegoś alkoholu można uzależnić się łatwiej. Nie chodzi nawet o procentową zawartość alkoholu, ale o to, jak często spożywa się mocniejsze trunki. Jeśli ktoś bowiem pije niskoprocentowe piwo,
lecz robi to codziennie to może uzależnić się bardzo szybko. Trzeba wobec tego kontrolować spożycie alkoholu. A jeśli widzimy, że nie radzimy sobie z jakimiś problemami to musimy być świadomi, że alkohol nie rozwiąże naszych problemów. Okazjonalne wypicie alkoholu nie będzie czymś, czym należy się przejmować. Jednak, jeśli pijemy częściej to musimy wiedzieć, że wiąże się to z ryzykiem choroby alkoholowej. Musimy też wiedzieć, że picie alkoholu nie rozwiąże naszych trudności. I chociaż redukuje stres, to jest to tylko chwilowe.

Zagrożenie chorobą alkoholową

Zagrożenie chorobą alkoholową jest czymś, z czym trzeba się liczyć, gdyż kiedy nie kontrolujemy picia i przebywamy w otoczeniu, w którym wszyscy piją to musimy zdawać sobie sprawę z tego, że jesteśmy w grupie ryzyka. Polacy niestety coraz częściej sięgają po alkohol, co niestety przekłada się na zwiększone statystyki co do zasięgu alkoholizmu. Nie jest dziwne, że teraz tak sporo mówi się o tym, aby walczyć z nałogami, ponieważ alkoholizm może dotknąć już nawet bardzo młodych ludzi. 
Na szczęście, pojawia się też coraz więcej możliwości, dzięki którym możemy skorzystać ze specjalistycznej pomocy. Warto udać się na psychoterapię, gdy czujemy, że potrzebna nam jest pomoc. Dzięki temu będziemy mogli wyjść z nałogu.

Materiał opracowany we współpracy z Ograniczpicie.pl

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij