Jak zacząć odchudzanie

Jak zacząć odchudzanie?

Odchudzanie to trudny proces, wokół którego narosło już wiele mitów. Informacji o tym, jak skutecznie tracić na wadze i spalać tkankę tłuszczową, jest mnóstwo i jedna zaprzecza drugiej. Jak więc zacząć się prawidłowo odchudzać podpowiadamy w poniższym artykule.

Pozbądź się pokus z domu

Zacznij od przeglądu wszystkich szafek w domu i pozbądź się słodkich oraz słonych przekąsek, a na ich miejsce postaw te zdrowe jak winogrona, suszone jabłka, orzechy, gorzka czekolada lub płatki owsiane. Ten krok jest niezwykle ważny, gdyż to właśnie takie małe przyjemności w głównej mierze odpowiadają za nadprogramowe kilogramy. Pozbywając się ich z domu, nie będzie cię ciągnęło do małych grzeszków. Zastąp je zdrowymi i nietuczącymi produktami, dzięki czemu dasz organizmowi tego, czego potrzebuje i zaspokoisz pragnienie spałaszowania małego co nieco. Dzięki temu nie będziesz chodzić nerwowy, że nie możesz sobie na nic pozwolić, a cały proces zrzucania wagi nie musi być wówczas torturą. Nie ma co się oszukiwać, odchudzanie to wyzwanie, któremu łatwiej sprostasz z poradami w internecie, np. na www.jejzdrowie.pl gdzie zajdziesz interesujące publikacje na temat zdrowej diety.

Jedz pożywne śniadanie i skromną kolację

Pamiętaj, że pożywne śniadanie to nie to samo co obfite. To najważniejszy posiłek dnia, który ma dać ci solidny zastrzyk energii i przygotuje organizm na wyzwania, jakie czekają na ciebie danego dnia. Osoby, które pomijają śniadania, szybciej tyją, ponieważ nadrabiają później zbyt dużymi i tuczącymi porcjami. Im bardziej pożywne zjesz śniadanie, tym po mniejsze porcje będziesz sięgać w późniejszych godzinach. Kolacja musi być lekka i skromna. Wieczór to czas, kiedy organizm musi przygotować się do odpoczynku. Proces trawienia w godzinach wieczornych jest spowolniony. Lekka kolacja spożyta na dwie godziny przed pójściem spać zapewni komfortowy sen, a organizm zmagazynuje mniej kalorii i zostanie ci więcej energii na proces regeneracji i odbudowy.

Stawiaj sobie realne cele

Podziel cały proces na etapy zamiast jednego ostatecznego celu. To zwiększy twoją motywację i pomoże w kontrolowaniu zrzucania wagi. Odchudzanie, aby przyniosło efekty, musi być zdrowe i zrównoważone. Nie powinno tracić się więcej niż 2 kg tygodniowo. Przynajmniej raz na tydzień stawaj na wadze i pilnuj, aby nie chudnąć za szybko. Rób to rano, po porannej toalecie i przed śniadaniem. Dobrze, abyś zaopatrzył się dodatkowo w miarkę, ponieważ waga nie powinna być ostatecznym miernikiem. Jeśli do odchudzania dołączysz treningi, wówczas zwiększa się masa mięśni. Wtedy pomiar ciała będzie ważniejszy niż cyferki na wadze.

Odchudzanie to nie tortura

Nie stosuj restrykcyjnych diet. Nie chodzi o to, aby chudnąć szybko, ale zdrowo i racjonalnie. Dieta ma na celu przede wszystkim zmianę nawyków żywieniowych i przy okazji, redukcję masy. Odmawiając sobie czego tylko można i ograniczając się do tych samych produktów, człowiek jest nerwowy, że niczego mu nie wolno, a organizm przez zbyt szybką utratę kilogramów szybko staje się wykończony. Wówczas nie trudno o efekt jojo. Naucz się zdrowo i racjonalnie odżywiać tak, aby schudnąć i utrzymać wagę w przyszłości. Pomyśl sobie, że robisz to dla swojego zdrowia, lepszego samopoczucia i że dzięki temu twoje życie zmieni się na lepsze.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij