Diagnoza – zaburzenia erekcji. Co dalej

Diagnoza – zaburzenia erekcji. Co dalej?

Jak się okazuje zaburzenie erekcji to problem, który nie należy do rzadkich. Szacuje się, że na całym świecie nieprawidłowość ta może dotyczyć nawet 152 mln mężczyzn. U podstaw tego problemu leżą między innymi zaburzenia natury psychologicznej, a także różne niedyspozycje zdrowotne. Jak się okazuje, nie jest to sytuacja zupełnie bez wyjścia. Na rynku dostępne są metody i preparaty, które mogą pomagać w walce z problemem. Jak starać się odzyskać sprawność seksualną? Sprawdź podpowiedzi w poniższym tekście.

Brak wzwodu – skąd ten problem?

Tak naprawdę okresowe problemy z erekcją mogą wystąpić u każdego mężczyzny, nawet u tego, który jest młody, ma znakomitą kondycję fizyczną i psychiczną. Kłopot pojawia się wtedy, kiedy niedyspozycja ta trwa znacznie dłużej. Wzwód nie jest na tyle stabilny, aby mógł zapewnić satysfakcjonujący stosunek seksualny.

Pierwszym ważnym krokiem w walce z tym problemem jest jego zdefiniowanie. O wiele lepiej walczy się z wrogiem, którego znamy i wiemy jak do niego podejść. Tak naprawdę wyróżnia się dwa rodzaje przyczyn tego stanu.

Zaburzenie erekcji – leczenie istotnego problemu!

Powody mogą być tutaj organiczne (dotyczy to około 70-90 proc. przypadków) albo psychogenne (jest ich znacznie mniej około 10-30 proc.). W pierwszej grupie znajdują się różne choroby lub przyjmowane leki (m.in. diuretyki, beta-adrenalityki, beta-blokery, a także leki antydepresyjne). Zdrowotnym podłożem może być też: brak prawidłowej gospodarki hormonalnej, choroby tarczycy, hiperoprolaktynemia, hipogonadyzm. Do stanu tego mogą przyczynić się również choroby neurologiczne, naczyniowo-sercowe, urologiczne, a także różne urazy istotnych w tym wypadku miejsc, a konkretnie: prącia, jamy brzusznej i miednicy. Zaburzenie erekcji? Leczenie powinno być holistyczne.

Do drugiej natomiast zalicza się: stres, złe doświadczenia seksualne we wcześniejszym okresie, obniżenie nastroju, czy zbyt niska samoocena i brak pewności siebie. Oprócz wymienionych elementów naszej psychiki winni zaburzeń mogą być również różnego rodzaju używki. Podsumowując, problem może generować to wszystko, co ma wpływ na przepływ krwi w penisie w trakcie stymulacji seksualnej.

Definicja problemu i co dalej?

Jak sobie poradzić z tą dysfunkcją, która nie pozwala w pełni cieszyć się życiem intymnym. Jeżeli u podłoża leży problem zdrowotny, koniecznie zadbaj o to, aby został wyeliminowany. Udaj się w tym celu do lekarza internisty, a następnie specjalisty zajmującego się konkretną chorobą. Bardzo ważna jest ponadto szczera rozmowa z partnerką. Istnieje duża szansa, że pozwoli ona wyeliminować ewentualne problemy natury emocjonalnej i psychologicznej.

Warto także skorzystać z usług lekarza seksuologa, który specjalizuje się w tego typu niedyspozycji. Będzie on bowiem wiedział, jaki typ terapii może zostać zalecony. Wśród nich mogą znaleźć się leki podawane doustnie, do cewki moczowej, a ponadto urządzenia próżniowe i implanty chirurgiczne.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij