Jak się okazuje zaburzenie erekcji to problem, który nie należy do rzadkich. Szacuje się, że na całym świecie nieprawidłowość ta może dotyczyć nawet 152 mln mężczyzn. U podstaw tego problemu leżą między innymi zaburzenia natury psychologicznej, a także różne niedyspozycje zdrowotne. Jak się okazuje, nie jest to sytuacja zupełnie bez wyjścia. Na rynku dostępne są metody i preparaty, które mogą pomagać w walce z problemem. Jak starać się odzyskać sprawność seksualną? Sprawdź podpowiedzi w poniższym tekście.

Brak wzwodu – skąd ten problem?

Tak naprawdę okresowe problemy z erekcją mogą wystąpić u każdego mężczyzny, nawet u tego, który jest młody, ma znakomitą kondycję fizyczną i psychiczną. Kłopot pojawia się wtedy, kiedy niedyspozycja ta trwa znacznie dłużej. Wzwód nie jest na tyle stabilny, aby mógł zapewnić satysfakcjonujący stosunek seksualny.

Pierwszym ważnym krokiem w walce z tym problemem jest jego zdefiniowanie. O wiele lepiej walczy się z wrogiem, którego znamy i wiemy jak do niego podejść. Tak naprawdę wyróżnia się dwa rodzaje przyczyn tego stanu.

Zaburzenie erekcji – leczenie istotnego problemu!

Powody mogą być tutaj organiczne (dotyczy to około 70-90 proc. przypadków) albo psychogenne (jest ich znacznie mniej około 10-30 proc.). W pierwszej grupie znajdują się różne choroby lub przyjmowane leki (m.in. diuretyki, beta-adrenalityki, beta-blokery, a także leki antydepresyjne). Zdrowotnym podłożem może być też: brak prawidłowej gospodarki hormonalnej, choroby tarczycy, hiperoprolaktynemia, hipogonadyzm. Do stanu tego mogą przyczynić się również choroby neurologiczne, naczyniowo-sercowe, urologiczne, a także różne urazy istotnych w tym wypadku miejsc, a konkretnie: prącia, jamy brzusznej i miednicy. Zaburzenie erekcji? Leczenie powinno być holistyczne.

Do drugiej natomiast zalicza się: stres, złe doświadczenia seksualne we wcześniejszym okresie, obniżenie nastroju, czy zbyt niska samoocena i brak pewności siebie. Oprócz wymienionych elementów naszej psychiki winni zaburzeń mogą być również różnego rodzaju używki. Podsumowując, problem może generować to wszystko, co ma wpływ na przepływ krwi w penisie w trakcie stymulacji seksualnej.

Definicja problemu i co dalej?

Jak sobie poradzić z tą dysfunkcją, która nie pozwala w pełni cieszyć się życiem intymnym. Jeżeli u podłoża leży problem zdrowotny, koniecznie zadbaj o to, aby został wyeliminowany. Udaj się w tym celu do lekarza internisty, a następnie specjalisty zajmującego się konkretną chorobą. Bardzo ważna jest ponadto szczera rozmowa z partnerką. Istnieje duża szansa, że pozwoli ona wyeliminować ewentualne problemy natury emocjonalnej i psychologicznej.

Warto także skorzystać z usług lekarza seksuologa, który specjalizuje się w tego typu niedyspozycji. Będzie on bowiem wiedział, jaki typ terapii może zostać zalecony. Wśród nich mogą znaleźć się leki podawane doustnie, do cewki moczowej, a ponadto urządzenia próżniowe i implanty chirurgiczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ