Gdzie przechowywać apteczkę zdrowia?

Co powinna posiadać apteczka domowa?

Apteczka Zdrowia powinna pojawić się w każdym domu. Dzięki temu zawsze mogą z niej skorzystać osoby młode, jak i starsze. Jesteśmy lepiej przygotowani na pewne mniejsze rany i skaleczenia czy oparzenia. Dodatkowo posiadamy dostęp do ważnych leków, które w pewnych momentach mogą okazać się nam bardzo potrzebne.

Okazuje się, że wszyscy lekarze zalecają nam posiadanie w domu oraz w samochodzie posiadanie dobrze wyposażonej Apteczki Zdrowia. Co powinno się w niej znajdować i kiedy powinniśmy decydować się na jej aktualizowanie?

Apteczka Zdrowia – wyposażenie

Wyposażenie apteczki zdrowia w domu

Już wiemy, że apteczka zdrowia to coś dobrego, o co chcemy się postarać. W tym celu warto jest ustalić czy coś takiego pojawia się w naszym domu lub mieszkaniu. Jeśli nie, to decydujemy się na zakup. I najlepiej, aby była ona odpowiednich rozmiarów, dzięki czemu zmieści się w niej wszystko, co będzie nam potrzebne.

Do apteczki zdrowia warto zmieścić ważne przybory i środki opatrunkowe, jak: plastry, gaza opatrunkowa, bandaże, kompresy jałowe, żele na oparzenia i rany, chusta trójkątna, termometr, spirytus salicylowy, woda utleniona, nożyczki do cięcia bandaży, rękawiczki jednorazowe, agrafki, pincety, klamry opatrunkowe.

W apteczce zdrowia przydadzą się również niezbędne leki i maści, na przykład: leki i maści przeciwhistaminowe, leki przeciw grupie i przeziębieniom, leki przeciw zaparciom i wzdęciom, leki przeciwkaszlowe i wykrztuśne, sól fizjologiczna do przemycia oczu, preparaty na ukąszenia owadów, maści na skórę i rany, leki przeciw stresowi, zaburzeniom snu i nerwowości, leki o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym, środki uzupełniające elektrolity, leki przeciw zatruciom i przeciwbiegunkowe czy wapno rozpuszczalne.

Gdzie przechowywać apteczkę zdrowia?

Gdzie przechowywać apteczkę zdrowia?

Posiadamy już dobrze wyposażoną apteczkę zdrowia. Dzięki temu zaglądając do niej nigdy nie będziemy zaskoczeni. Zawsze będziemy mogli wyszukać w niej niezbędne leki, maści bądź przybory i środki opatrunkowe. Na pewno się nam przydadzą, szczególnie gdy posiadamy dzieci w domu. Gdzie jednak powinniśmy przechowywać apteczkę zdrowia, aby jak najdłużej nam posłużyła?

Najbezpieczniej, gdy Apteczka domowa przechowywana jest w suchym miejscu, gdzie ma styczność z temperaturą optymalną (ok. 16 stopni Celsjusza). Dodatkowo taka apteczka wypełniona lekami i maściami, środkami opatrunkowymi, nie powinna być dostępna dla dzieci. Dobrze, gdy rozdzielimy w apteczce lekarstwa polecane dla dzieci i osób dorosłych. Dzięki temu nigdy nie doprowadzimy do pomyłki.

Jak jeszcze dbać o zdrowie w domu?

Jak jeszcze dbać o zdrowie w domu?

Kiedy przebywamy w domu, to warto zadbać o siebie i swoich bliskich. Przyczynia się do tego apteczka zdrowia, ale nie tylko. Co jeszcze?

Dbajmy o to, aby nie doprowadzić do wypadku, stłuczenia, zderzenia, rany czy innych sytuacji, które mogłyby negatywnie wpłynąć na nasze bądź innych zdrowie. Zanim chcemy zrobić coś, to pomyślmy, jak to uczynić dobrze. Takie działanie gwarantuje, że każdy nasz krok będzie odpowiedni.

Przewidujmy pewne zagrożenia i dbajmy o dodatkowe zabezpieczenia. W domu regularnie korzystamy z elektryczności. Postarajmy się ustalić czy elektryka w naszym domu czy mieszkaniu jest właściwie podłączona. Czy wszystkie kable i przedłużacze są bezpieczne? Jak działają włączniki świateł? Gdy to wszystko sprawdzimy i postaramy się o zachowanie właściwych zasad bezpieczeństwa, to wyjdziemy na tym jeszcze lepiej.

Spożywajmy filtrowaną wodę, która będzie miała na nas pozytywny wpływ. Własnie ona sprawi, że oczyścimy się z niepotrzebnych toksyn i innych zanieczyszczeń. Nasz organizm będzie dobrze nawodniony, więc również i stan naszej skóry będzie właściwy.

Filtry powietrza również można zastosować w domu, aby do naszego organizmu, płuc, trafiało tylko zdrowe rzeczy. Na pewno nasze ciało odwdzięczy się zdrowiem i uzyskamy o wiele mniejsze prawdopodobieństwo zachorowania na różne schorzenia. Czasami moglibyśmy myśleć jeszcze o klimatyzacji, natomiast warto pamiętać, że ona już nie jest zdrowa. O wiele lepiej więc zadbać o dobrą wentylację i filtry powietrza, dzięki którym poczujemy się zdrowiej.

Podsumowanie: Zdrowie i bezpieczeństwo w domu jest zależne od wcześniejszych przygotowań, jak i właściwego podejścia do siebie i życia. Więcej przewidujmy i starajmy się naprawiać aktualną sytuację. Dzięki temu zarówno my i nasi bliscy będą mogli czuć się w domu bezpiecznie przez wiele lat.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij