Choroba zwyrodnieniowa stawów

Wielu osobom wydaje się, że problem z chorobą zwyrodnieniową stawów ich nie dotyczy. Czasem są to nasze bardzo mylne wyobrażenia, ponieważ w pewnym wieku przypadłość ta zaczyna dotykać większości ludzi, tylko nie każdy odczuwa objawy takich zmian w swoim ciele.

Tak więc nawet jeśli na zdjęciach RTG widać lekkie zmiany w stawach czy kręgosłupie nie oznacza to, że w najbliższym czasie wystąpią objawy tej choroby. Nie należy jednak w żaden sposób bagatelizować takiego stanu rzeczy, ponieważ już sam problem może być dla nas ostrzegawczym znakiem, że należy przyjrzeć się bardziej zdrowiu. Oczywiście, jeśli chcemy uchronić się przed bólem czy też sztywnością stawów, powinniśmy więcej się ruszać. W tym celu najlepszym sposobem jest aktywność fizyczna oraz właściwa masa ciała. Wtedy nie ma aż tak dużego obciążenia na stawy, dzięki czemu nie dochodzi do ich zwyrodnienia. W przypadku dużych obciążeń powinno się wdrożyć bardziej specjalistyczne metody rehabilitacyjne po to, aby zatrzymać zmiany i nie doprowadzić do pogłębienia zwyrodnienia.

Terapia

Wielu lekarzy zaleca wtedy terapię manualną, ponieważ jest ona najmniej szkodliwa i inwazyjna dla człowieka. Podczas takich określonych działań, wpływa się na stawy, które podczas leczenia mniej bolą.

Kręgosłup także na tym zyskuje, dzięki czemu pacjent nie jest narażony na skrzywienia oraz inne wady postawy. W takim procesie zastosowanie dodatkowej suplementacji pozwala na lepszą ochronę stawów, co ma swoje właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Czasem metody niefarmakologiczne są lepszym rozwiązaniem niż leki, ponieważ łagodzenie objawów zwyrodnienia jest możliwe także przy użyciu naturalnych metod leczenia.

Obciążenie

Stawy ulegają zmianie poprzez obciążenie, otyłość może mieć więc poważne konsekwencje dla naszego zdrowia. Wtedy oprócz tradycyjnego leczenia wymagana jest również dieta, ponieważ w inny sposób nie da rady zmniejszyć masy ciała i odciążyć stawów. Terapia związana z leczeniem zwyrodnienia musi być ciągła, tylko w taki sposób można poprawić stan pacjenta, który cierpi na ten poważny problem.

Bardzo pomocnym i jednocześnie naturalnym rozwiązaniem jest wyciąg z żeń-szenia czy dziurawca, który wykorzystany w okładach jest w stanie zmniejszyć napięcie bólowe, jakie często towarzyszy zwyrodnieniu stawów. Artroza atakuje głównie kilka najważniejszych stawów, przez co poruszanie się jest bardzo utrudnione i bolesne.

Zwyrodnienie groźne dla stawów

Takie zwyrodnienie ogranicza człowieka w taki sposób, że nie może on uczestniczyć w jakichkolwiek zajęciach ruchowych, o grze w piłce nie wspominając. W poważniejszych stanach zapalnych chory ma nawet problem z wejściem po schodach do domu, dlatego nie należy lekceważyć kłopotu, tylko właściwie go leczyć.

Leki przeciwzapalne, takie jak kortyzon są w stanie przynieść ulgę. Zapalenie chrząstki dla każdego jest kłopotliwe, ponieważ element podtrzymujący stawy we właściwej stabilizacji zaczyna się ścierać, przez co jeszcze bardziej pogłębia się stan zapalny. Kości i stawy nie mają wtedy naturalnej ochrony i są nieosłonięte, przez co podczas ruchu dochodzi do wzajemnego tarcia, co nie tylko powoduje ból, ale i pogłębia problem ze stanem zapalnym. W ostateczności dochodzi do obrzęku i unieruchomienia. Sami więc widzimy, że z tą przypadłością nie ma żartów i leczenie jest po prostu wskazane. Złagodzenie bólu to jednak początek, potem należy zabezpieczyć stawy i rozpocząć mozolną rehabilitację, aby przywrócić stawy do ich pierwotnego stanu. To bardzo istotna sprawa, której nie wolno nam zlekceważyć.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij