Sprzątanie po zgonach

Sprzątanie po zgonach

Śmierć bliskiej osoby to wielka strata. Emocje, które towarzyszą nam z powodu tego wydarzenia, często powodują, że nie myślimy o tak „przyziemnych” sprawach, jak posprzątanie mieszkania po zmarłym. Jest to istotna sprawa, szczególnie wtedy, gdy ciało zostało znalezione w mieszkaniu po kilku dniach. Dlaczego nie można bagatelizować takiej sytuacji?

Sprzątać samemu czy powierzyć to firmie?

W chwili śmierci bliskiego kwestia posprzątania mieszkania często schodzi na plan dalszy. Nie mamy do tego głowy, a sama myśl, że mielibyśmy pójść do mieszkania, w którym zmarł nasz bliski, napawa nas lękiem i jeszcze większym smutkiem. Sprawa ta jest szczególnie trudna, jeśli bliska nam osoba zginęła śmiercią samobójczą lub w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Ślady krwi czy porozrzucane przedmioty mogą dodatkowo wywoływać w nas skrajne emocje. Jednak posprzątanie mieszkania po zgonie jest niezwykle ważną kwestią i nierzadko lepiej jest powierzyć to zadanie specjalistom. Dlaczego? Krew, pozostałości tkanek czy inne płyny ustrojowe wydobywające się z ciała po zgonie mogą być źródłem zagrożenia naszego zdrowia. Zwłaszcza w przypadku, gdy ciało zostało znalezione po kilku czy nawet kilkunastu dniach od śmierci osoby. Rozkład ciała jest procesem dość szybkim. Wówczas narażeni jesteśmy na zakażenie różnego rodzaju bakteriami, wirusami czy patogenami. Przebywanie w mieszkaniu przez osoby niewyposażone w odpowiedni strój i maski ochronne jest zwyczajnie niebezpieczne. Dodatkowo rzadko kiedy dysponujemy odpowiednimi środkami do dezynfekcji i dezodoryzacji mieszkania. W takim wypadku warto powierzyć sprzątanie mieszkania firmie, która posiada doświadczenie i odpowiedni sprzęt. 

Jaką firmę wybrać?

Dla wielu osób zlecenie sprzątania mieszkania po zmarłym może być dość niekomfortowe. Dlatego też warto powierzyć to zadanie sprawdzonej firmie, która podchodzi do sprawy profesjonalnie i z wyczuciem. Taka jest np. firma ARSEN Jarosław Nikodemski (pozgonach.pl), która specjalizuje się w sprzątaniu i dezynfekcji mieszkań po zmarłych. Profesjonalizm oraz doświadczenie to jednak niejedyne jej zalety. Ważne jest też użycie odpowiednich środków chemicznych do dezynfekcji i czyszczenia, które muszą być bezpieczne i atestowane. Istotną rolę – choć wiele firm o tym zapomina – odgrywa indywidualne podejście do zlecenia czy po prostu zwykła, ludzka empatia. Usługi firmy Arsen nie ograniczają się jedynie do posprzątania mieszkania. Wykwalifikowani pracownicy zajmują się także usuwaniem z mieszkania rzeczy uszkodzonych i zbędnych, utylizacją odpadów niebezpiecznych czy odkażaniem pomieszczeń. Plusem jest też udzielenie gwarancji na usługi. 

Sprzątanie mieszkania w najbliższych dniach po śmierci zmarłego jest niezwykle ważną kwestią, o której nie powinniśmy zapominać. Dlatego też, jeśli nie czujemy się na siłach lub mieszkanie wymaga dezynfekcji, warto powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie, która wykona usługę kompleksowo i podejdzie do zadania indywidualnie. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij