Kiedy wykonać korektę powiek?

Oczy to niezwykle ważny element naszej twarzy, który dla wielu osób decyduje o atrakcyjności. Szczególnie kobiety dbają o to, aby oczy, a także ich oprawa prezentowała się jak najlepiej. W tym celu stosują kremy, maseczki i zabiegi odmładzające, których celem jest opóźnienie pojawienia się zmarszczek. Nie da się jednak odsuwać pewnych naturalnych procesów w nieskończoność i prędzej czy później zmarszczki się pojawią, na szczęście na to też jest rada. Zniwelować ilość skóry, która utraciła już elastyczność może korekta powiek.

Kiedy warto zdecydować się na korektę powiek?

Problemy, z którymi zmaga się wiele osób, to nie tylko zmarszczki wokół oczu, ale również opadające powieki, worki pod oczami, które powodują, że twarz wygląda na smutną i zmęczoną. Trzeba jednak brać pod uwagę nie tylko względy estetyczne, ale również zdrowotne, gdyż opadające powieki mogą wpływać na zawężenie pola widzenia, a także utrudniać noszenie okularów. W niektórych przypadkach dochodzi wręcz do nasilenia się zaburzeń narządu wzroku.

Korekta powiek odmładza okolice oczu, ale również pomaga zniwelować inne, zdrowotne problemy. Na tego typu zabieg decydują się w głównej mierze kobiety, ale nie tylko. Korekta powiek jest wykonywana przede wszystkim u osób dojrzałych, u których na twarzy widoczny jest już upływ czasu.

Warto poważnie rozważyć podjęcie decyzji o dokonaniu tego rodzaju zabiegu odmładzającego, gdyż może on prowadzić do osłabienia tkanek tworzących powiekę. Dobra wiadomość jest natomiast taka, że efekt korekty utrzymuje się przez wiele lat.

Metody stosowane w plastyce powiek

Tradycyjną metodą wykorzystywana w korekcie górnych oraz dolnych powiek, jest wykonywanie drobnych nacięć, które służą do usunięcia nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej. Zabieg ten można podzielić na trzy etapy:

– wykonanie nacięć w zmarszczce naturalnej,

– usunięcie zbędnej skóry i tłuszczu,

– zszycie przy użyciu bardzo cienkich nici chirurgicznych.

W przypadku dolnej powieki nacięcie wykonuje się poniżej brzegu rzęsowego, zdarza się, że konieczne jest również nacięcie przegrody oczodołowej. Następnie usuwana jest tkanka tłuszczowa oraz nadmiar skóry. Ostatnim etapem jest zszycie.

Alternatywę dla tradycyjnej metody stanowi laserowa plastyka powiek, w której jak łatwo się domyślić, laser zastępuje skalpel. Zasadnicza różnica polega na tym, że laser jest bardziej precyzyjny, a także daje szansę na szybszą rekonwalescencję, gdyż zamyka naczynia krwionośne, dzięki czemu opuchlizna i zasinienia są mniejsze.

Jak przygotować się do zabiegu korekty powiek?

Przede wszystkim konieczne jest przeprowadzenie rozmowy z lekarzem oraz wykonanie zleconych przez niego badań. Zanim podejmiemy decyzję, musimy być świadomi tego, jakich efektów możemy się spodziewać, a także ewentualnych powikłań. Każdy zabieg może wiązać się z wystąpieniem skutków ubocznych, a pacjent musi mieć tego pełną świadomość. Aby zostać zakwalifikowanym do przeprowadzenia zabiegu, konieczne jest wykonanie takich badań, jak morfologia, oznaczenie czasu krzepnięcia krwi oraz grupy krwi, a także poziom glukozy i elektrolitów we krwi.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij