Papier toaletowy do biur, restauracji, sklepów, jaki powinien być

Papier toaletowy do biur, restauracji, sklepów, jaki powinien być?

Nie bez powodu na sklepowych półkach można znaleźć tak wiele różnych papierów toaletowych – wybór tego odpowiedniego naprawdę ma znaczenie. Szczególnie jeśli prowadzisz restaurację, sklep i zależy ci na komforcie klientów, pracowników. Zobacz zatem, na co zwrócić uwagę, wybierając papier toaletowy? Jaki powinien być ten przeznaczony do biur, restauracji?

Papier toaletowy – jaka długość? 

Dbając o wygląd firmowych toalet, a także higienę, należy wyposażyć takie pomieszczenia w odpowiednie podajniki na papier. Nie można pozwolić sobie na to, aby rolki były mokre lub rozrzucone po całej toalecie. Papier toaletowy do firmy jest przeznaczony do dozowników o różnych wymiarach, dlatego przy jego wyborze powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na rozmiar rolki. Należy wybrać taką, aby spokojnie zmieściła się w posiadanym przez nas podajniku, a także pozwalała na bezproblemowe rozwijanie papieru. Średnica rolki przekłada się także na wydajność takiego papieru, warto pamiętać, że w restauracjach zwykle zużywa się go więcej niż w małych biurach czy sklepach, gdzie z toalety korzystają wyłącznie pracownicy. Dlatego do restauracji lepiej kupić papier o długości 100 m, a nawet 120 m, z kolei w biurach spokojnie można sobie pozwolić na rolkę 60 m.  

Oprócz długości niezwykle ważna jest także gramatura, liczba zastosowanych warstw, w końcu można kupić długi, lecz cienki papier, który zużyje się szybciej, niż ten mały lecz solidny. 

Papier toaletowy z celulozy czy z makulatury?

Nie bez znaczenia jest także surowiec, z jakiego powstał papier toaletowy. Do wyboru mamy dwa rodzaje – papier z celulozy i z makulatury. Do restauracji, biur i sklepów raczej polecany jest ten pierwszy, który jest zwykle miększy i bardziej wytrzymały, przez co też oceniany jako dużo bardziej komfortowy. Ma jednak jedną wadę – aby pozyskać celulozę trzeba najpierw ściąć drzewo, dlatego też ten typ jest uznawany za mniej ekologiczny. 

Zwykle, wybierając papier toaletowy do firmy nie zastanawiamy się nad problemem degradacji lasów, jednak w sklepach, firmach, które promują dbanie o środowisko, ten czynnik może okazać się istotny. Na przykład, w sklepie z ekologicznymi produktami, czasem lepiej zdecydować się na szary papier makulaturowy. Jego zaletą jest także niska cena. 

Kolor i zapach papieru toaletowego

Papier toaletowy dostępny jest także w różnych kolorach i wzorach, w sprzedaży można natrafić nawet na zapachowe rolki. O ile wybór odpowiedniego koloru czy wzoru jest raczej kwestią indywidualną, o tyle warto zastanowić się nad tym, czy warto kupić zapachowy papier? Z pozoru wydaje się to dobrym pomysłem, jednak warto wiedzieć, że zapach jest efektem nasączenia rolki środkami chemicznymi, które niekoniecznie są przyjazne dla naszej skóry. Codziennie stosowanie takiego papieru może być powodem zaburzeń metabolicznych, a nawet doprowadzić do wielu chorób. Dlatego dla bezpieczeństwa klientów i pracowników, lepiej z niego zrezygnować. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij