Co mi da rzucenie palenia?

Co mi da rzucenie palenia?

W Twojej głowie pojawiła się myśl o zerwaniu z paleniem papierosów, ale nie jesteś przekonany czy Ci się uda? Rozluźnienie, jakie odczuwasz po zapaleniu papierosa, jest przyjemne, ale jeszcze przyjemniej poczujesz się, oddychając pełną piersią. Korzyści z rzucenia palenia zdecydowanie przyćmiewają dyskomfort związany z odstawianiem nikotyny. Już po kilku godzinach od wypalenia ostatniego papierosa poczujesz się lepiej, a w Twoim portfelu zacznie przybywać pieniędzy zaoszczędzonych na porzuceniu nałogu.

Rzucenie palenia – skutki zdrowotne

Wszędzie słyszysz, że rzucenie palenia przynosi pozytywne skutki niemal od razu? To nie mit! Już 20 minut po zapaleniu ostatniego papierosa ciśnienie Twojej krwi obniży się do bezpiecznych wartości. 12 godzin później stężenie tlenku węgla we krwi spadnie do normalnego poziomu, a Ty z każdym kolejnym wdechem dostarczysz sobie więcej tlenu. W ciągu trzech kolejnych miesięcy zauważysz znaczną poprawę krążenia i kondycji. Przestaniesz łapać zadyszkę po przebiegnięciu kilkunastu metrów, a jeżeli uprawiasz sport, z pewnością poprawisz swoje wyniki. Przestaniesz także pokasływać i odczuwać duszności. Maksymalnie po 9 miesiącach od wypalenia ostatniego papierosa, Twoje płuca będą w stanie oczyszczać się tak sprawniej, jak płuca osoby niepalącej.

Jak rzucanie palenia wydłuża życie?

W porównaniu do palaczy, osoby, które postanowiły porzucić szkodliwy nałóg, znacznie wydłużają swoje życie. Wygląda to następująco:

  • 30-latkowie zyskują dodatkowe 10 lat życia,
  • 40-latkowie żyją dłużej średnio o 9 lat,
  • 50-latkowie żyją dłużej o 6 lat,
  • 60-latkowie wydłużają swoje życie o 3 dodatkowe lata.

Niezależnie od tego, w jakim jesteś wieku, rzucając palenie, otrzymujesz kilka dodatkowych lat na przeżywanie pięknych chwil z rodziną i przyjaciółmi lub na spełnianie swoich najskrytszych marzeń. Nawet rzucenie palenia po 60 ma więcej sensu, niż Ci się wydaje. Kilka dodatkowych lat w jesieni życia jest na wagę złota, jeżeli zależy Ci na aktywnym uczestniczeniu w życiu swoich dzieci i wnucząt.

Finansowe zyski płynące z rzucenia palenia

Jeżeli zdecydujesz się rzucić palenie, Twoje zdrowie pozwoli Ci na czerpanie z życia pełnymi garściami. Spełnianie ukrytych pragnień będzie jeszcze łatwiejsze, ponieważ w Twojej kieszeni co miesiąc zostanie pokaźna suma pieniędzy. Pieniądze, które przestaną ulatywać z papierosowym dymem, zaczniesz wydawać na rozrywki, podróże lub inwestowanie w zyskowny biznes. Rzuć palenie jak najszybciej i zasmakuj wszystkiego, co dotychczas omijało Cię przez nikotynowy nałóg.

  1. https://www.who.int/news-room/questions-and-answers/item/tobacco-health-benefits-of-smoking-cessation
  2. https://cancer-code-europe.iarc.fr/index.php/pl/12-sposobow/tyton/3648-jakie-moga-byc-skutki-proby-rzucenia-palenia

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij