Kilka domowych sposobów na przeziębienie

Kaszel, katar, ból gardła to żadna nowość zwłaszcza, gdy na dworze robi się zimno. Wystarczy jedynie zły ubiór oraz nasza nieuwaga, aby zmagać się z przeziębieniem, a nawet grypą, która nieleczona w odpowiedni sposób może pogorszyć nasze zdrowie i to bardzo. Przeziębić się szczególnie łatwo zimą, a nawet wiosną.

To naprawdę poważna dolegliwość, choć przy odpowiednim leczeniu, nie jest to zagrożenie dla ludzkiego zdrowia, ale mocno uprzykrza życie. Nie wolno jednak zlekceważyć przeziębienia, tylko w przypadku naszej ignorancji jesteśmy w stanie bardzo mocno zagrozić własnemu zdrowiu. Oczywiście leczenie farmakologiczne wcale nie musi być najlepszym sposobem leczenia. W takich wypadkach możemy postawić na domową apteczkę złożoną z ziół i innych naturalnych metod. Warto zauważyć, że taka domowa medycyna jest w stanie nam pomóc, nie obciążając naszego organizmu.

Tylko leczenie tradycyjne

W przypadku leków farmakologicznych takie obciążenie istnieje dlatego, jeśli mamy możliwość to warto spróbować tradycyjnych metod. Jeśli mamy katar lub poważny nieżyt nosa, to dobrym pomysłem może być płukanka, przy pomocy soli kuchennej. Wystarczy tylko rozpuścić pół łyżeczki soli w szklance wody lub skorzystać z gotowych ampułek, które znajdziemy w każdej aptece. Taka płukanka jest w pełni bezpieczna dla naszego ciała, ale co najważniejsze można ją wykonywać nawet do 5/6 razy dzienne. Jeśli przygotowujemy roztwór w warunkach domowych, to możemy w tym celu wykorzystać strzykawkę, ponieważ tak będzie nam łatwiej. Na katar równie dobrym sposobem są gorące opary z różnego rodzaju ziół leczniczych. Herbatka rumiankowa, rosół z kury czy też inny przyjemny zapach wpływa na przeziębienie i co najważniejsze, zapobiega to katarowi.

W taki sposób jesteśmy w stanie pozbyć się uczucia zatkanego nosa, a taka inhalacja poprawia wygląd śluzówki, zmniejszając jej obrzęk, przez co lepiej się oddycha. Śluz, który znajduje się głęboko w nosie, zmienia swoją postać na płynną, dzięki czemu o wiele łatwiej go usunąć i odczuć ulgę. Tego typu działania powinniśmy wykonywać w dużej misce po to, aby wytworzyć więcej leczniczej pary, która z powodzeniem będzie oddziaływać nie tylko na sam nos, ale i gardło. Para ma bardzo dobry wpływ na zatkany nos, ponieważ w naturalny sposób rozszerza naczynia krwionośne i dzięki temu śluz wypływa z nosa.

Olejki eteryczne wpływają na poprawę oddychania

Oczywiście podobny sposób działania uzyskamy poprzez drobno pokrojoną cebulę z dodatkiem olejku eterycznego. W przypadku kaszlu powinniśmy zadbać o klatkę piersiową.

Przy leczeniu powinniśmy ją odpowiednio natrzeć różnymi maściami rozgrzewającymi lub kamforą. Równie dobrze przydatny jest ciepły termofor z wodą, ponieważ wpływa to w dużym stopniu na ogrzanie całej klatki piersiowej. Warto w tym celu ubrać się nieco grubiej po to, aby nie uleć poparzeniu, zwłaszcza jeśli woda będzie zbyt gorąca.

Mieszajmy zioła

Na kaszel bardzo dobrze sprawdzi się lukrecja oraz wiele innych ziół o podobnym działaniu. W przypadku lukrecji musimy być bardziej ostrożni, ponieważ zioło podwyższa ciśnienie krwi, co z pewnością nie jest zbyt dobre dla osób mających problem z nadciśnieniem. Na kaszel sprawdza się też herbatka z lipy, czarnego bzu, malin oraz wielu innych ziół.

Jeśli chcemy zwiększyć skuteczność działania, to warto wymieszać wszystkie wymienione zioła w jedno. Stosowanie fiksów oraz różnych innych połączeń jest bardzo dobre, ponieważ zwiększamy moc działania takiego wywaru, co ma wpływ na szybsze pozbycie się kaszlu. Dbajmy więc o swoje zdrowie, poprzez naturalne sposoby leczenia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij